Християнські статті. Чи завжди висловлювання папи слід вважати його вченням?.
Welcome to the world of language jobs!
 
Portal for Language Professionals and their Clients.  39,000+ Freelance Translators.  7,000+ Translation Agencies.
Християнські статті - Чи завжди висловлювання папи слід вважати його вченням?
Home Database of Translation Agencies Database of Translators Become a Member! Submit Your Article Hire Translators!

Menu

  Upload Your Resume
  Add Your Translation Agency
  Become a Member
  Edit Your Profile
  Find Translation Jobs
  Find Rare Translation Jobs
  Find Very Rare Language Jobs
  Find Jobs in Rarest Pairs
  Receive All Jobs by RSS
  Work for Translation Agencies
  Post Your Translation Job
  Hire Translators-Members
  Hire All Translators
  Easily Contact Translators
  Hire Translation Agencies Members
  Contact All Translation Agencies
  Obtain Blacklisted Employers
  Apply to Collection Agencies
  Read Articles (By Category)
  Read Articles (By Index)
  Read Sense-of-Life Articles
  Read Work-at-Home Articles
  Use Free Dictionaries
  Use Free Glossaries
  Use Free Translators
  Use Free Software
  Vote in Polls for Translators
  Subscribe to Free Newsletter
  Advertise Here
  Buy Database of Translators
  Buy Translation Agencies List
  Buy Membership
  Watch Out for Scam E-mails
  Read Testimonials
  Read More Testimonials
  Read Even More Testimonials
  Read Yet More Testimonials
  Read Still More Testimonials
  Become our Customer
  Use Resources for Translators
  Use Online Directory
  Read our FAQ
  Ask Questions in Forum
  Use Sitemap
  Admire God's Creations

Чи завжди висловлювання папи слід вважати його вченням?




Чи завжди висловлювання папи слід вважати його вченням?ПИТАННЯ: Чи завжди висловлювання папи слід вважати його вченням?

ВІДПОВІДЬ: Найбільшим виявленням непомильного учительства Папи Римського є висловлювання ex cathedra. Коли папа висловлюється таким способом, його слова стають правилом нашої віри та зобов'язують усіх католиків. Але таким способом папа висловлюються вкрай рідко. Востаннє Вселенський Архиєрей висловлювався ex cathedra 1 листопада 1950 року, коли проголосив, що Пречиста Діва Марія у кінці свого життя була вознесена на Небо тілом і душею. Мова про догму Пія ХІІ про Внебовзяття (Успіння) Пресвятої Богородиці. А до нього судження ex cathedra було проголошене майже за 100 років до того, коли Пій ІХ визначив, що Пречистої Діва Марія від першого моменту свого зачаття була вільна від будь-якого гріха. Йдеться про догму Непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії.

Така форма надзвичайного учительства (вченням) папи називається також визначальним учительством. Це значить, що той, хто не приймає це вчення, виключає себе, тобто відлучується, від спілкування з Церквою.

Інші способи висловлювання папи становлять так зв. автентичне вчення і серед них виділяють різні ступені автентичності, котрі зобов'язують вірних різною мірою. Це пояснено, наприклад, у Догматичній конституції ІІ Ватиканського Собору Lumen Gentium. Цей побожний послух волі й розуму особливо належить виявляти щодо автентичного вчення Римського Архиєрея, навіть коли він не промовляє ex cathedra, – так, щоб шанобливо визнавати його верховне Учительство і щиро приймати виголошувану ним науку, відповідно до виявлених ним думки й наміру, що проявляються або в характері документів, або в частому викладанні того самого вчення, або у способі висловлювання (п. 25).

Таким чином, окремі висловлювання слід оцінювати, враховуючи висловлену думку та виражену волю (намір), що відповідають важливості цієї думки для вірних. Тут відповідно до процитованого документа Lumen Gentium нам допоможуть три критерії. По-перше, характер документа, в якому прозвучала певна думка папи, по-друге наполегливість у викладанні певної доктрини і, по-третє, словесна форма висловлювання. Розглянемо кожен із них.

Перший критерії, за яким ми оцінюємо наскільки зобов'язуючим є певне вчення, це характер документів. Одразу слід зазначити, що інтерв'ю папи з будь-ким чи книга, в якій викладене це інтерв'ю, взагалі не є документом, а тому і не належать до автентичного вчення, незалежно від того, що там висловлено. Так само і написана папою книга, наприклад "Ісус із Назарета" Бенедикта XVI, не є документом учительства. Не випадково, підписуючись, Папа вказав ім'я, дане йому під час хрещення.

А ось енцикліка є документом папи, що має велике значення. Якщо в енцикліці торкається питання, до якого церковне учительство постійно й наполегливо повертається, то йдеться про незмінне вчення, яке ніяким чином не може змінюватися. Це, наприклад, учительство про подружні інтимні взаємини. Хоч у цьому випадку не йдеться про висловлювання ex cathedra, тобто із визначальним учительством, проте йдеться про остаточне учительство.

Різниця між визначальним та остаточним учительством полягає не у ступені обов'язковості (він бо однаковий), а у факті, що істина, виражена визначальним учительством, прямо закорінена у Божественному Об'явленні, в той час як остаточне учительство не засноване на ньому безпосередньо. У випадку неприйняття визначального вчення вірний виключає себе зі спілкування з Церквою, але це не відбувається у випадку неприйняття остаточного вчення.

Конкретний приклад вже наведений вище: якщо католик не приймає догму про Непорочне зачаття Пресвятої Богородиці (тобто визначальне вчення Церкви), він відлучає себе зі спілкування з Церквою. Якщо ж католик не поділяє вчення про подружню інтимність, то він може перебувати у стані тяжкого гріха, але не виключає себе зі спілкування з Церквою.

Другий критерій для розпізнання зобов'язуючого автентичного вчення – це наполегливість, із якою папи Римські пропонують певну доктрину. Тут відразу слід уточнити термінологію, а саме пояснити, що не є доктриною. Не є доктриною вказівки душпастирського характеру. Наприклад, вони можуть стосуватися міграції чи інших соціальних феноменів. Якщо ж ідеться про доктрину, то у випадку наполегливого її повторення сказане слід приймати з пошаною, пам'ятаючи водночас слова з Книги Мудрості Соломона: “Бо ж міркування смертних нужденні, непевні задуми наші” (Мудр. 9, 14).

Іншими словами, наші міркування не можуть бути абсолютно надійними, але і в цьому випадку, коли мова про слова папи, навіть якщо ці слова не належать ні до визначального, ні до остаточного учительства, їх слід шанобливо приймати, навіть якщо сказане папою не переконує нас, та й сам папа не має наміру представляти свої слова, як непомильні судження.

Що ж означає шанобливо їх визнавати? Це значить принаймні не суперечити Святішому Отцеві.

Нарешті третій критерій розпізнання значущості автентичного вчення – словесна форма висловлювання. Розглянемо, наприклад, слова Папи Івана Павла ІІ з енцикліки Evangelium vitae. “Владою, яку Христос дав Петрові і його Наступникам, ми, разом з єпископами (котрі безліч разів засудили аборти, і в перебігу згаданих консультацій, хоч і перебуваючи в різних кінцях світу, одностайно схвалили цю доктрину), заявляємо, що безпосереднє переривання вагітності , тобто задумане як мета чи як засіб, завжди є серйозною моральною провиною, бо це – свідоме вбивство невинної людської істоти.”(п. 62). У цьому випадку мова йде про документ, який має характер віровчення, що має більшу значущість і зобов'язує більше, ніж документ, що має душпастирський характер, яким є, наприклад, Апостольське постсинодальне повчання Папи Франциска Amoris laetitia. У ньому Святіший Отець не використовує подібних формулювань, він не говорить: “Силою влади, даною мені Христом”, але йдеться лише про пастирське послання.

Ось так коротко можна охарактеризувати основні критерії, відповідно до яких ми наділяємо різні документи папи різним ступенем важливості. Тим більше це стосується висловлювань і публікацій, які взагалі не є документами, а є або богословськими текстами приватного характеру (як, наприклад згаданий “Ісус із Назарета” Йозефа Ратцінґера), або приватні розмови, що прозвучали у певних обставинах і звернені до конкретних людей чи груп.

За матеріалами: Vatican News

Джерело: http://catholicnews.org.ua/





Опубліковано у серпні 2022 р.








Читайте також інші статті українською












Submit your article!

Read more articles - Free!

Need translation jobs? Click here!

Translation agencies are welcome to register here - Free!

Freelance translators are welcome to register here - Free!

Subscribe to TranslationDirectory.com newsletter - Free!

Take part in TranslationDirectory.com poll - your voice counts!










Free Newsletter

Subscribe to our free newsletter to receive updates from us:

 

New at the Forum

Read Articles

# 2488
Rosetta Stone and Translation Rates

# 2467
Translation - an Ageless Profession

# 2466
Have Language, Will Travel

# 2486
Почему так мало хороших переводов и хороших переводчиков?

# 2479
Average monthly wage in different European countries

# 2487
Two New Chinese Translations of Hamlet Introduced and Compared

# 2475
Linguistic history of the Indian subcontinent

# 2474
Languages with official status in India

# 2251
The Database: Your Most Valuable Asset!

More articles
More articles for translators

Vote in Polls

All Polls:
Polls on all topics

Christian Polls:
Polls on Christian topics

Financial Polls:
Polls on Financial topics

Polls for Freelancers:

Poll # 104
Have you obtained at least one new client through your facebook account?

Poll # 100
What is the worst time-waster?

Poll # 099
If you work at a laptop, do you usually use touchpad or mouse?

Poll # 094
If you run a translation agency, do you ever outsource / subcontract your projects to other translation agencies?

Poll # 090
What do you like the most about TranslationDirectory.com?

Poll # 088
Which translation portal emails you the largest number of job notifications?

Poll # 087
Which one of the following sites has the most appealing color scheme?

Poll # 085
Do you charge a fine (interest) fee for every day of payment delay?

Poll # 083
Do you have licensed SDL Trados software installed at your computer?

Poll # 079
Have you always dreamt to become a translator?

Poll # 078
Do you plan to be a freelance translator for the rest of your life?

Poll # 077
Is it necessary to learn translation theory in order to become a good translator?

Poll # 076
Will human translation be entirely replaced by machine translation in the future?

Poll # 074
Do you have savings?

Poll # 065
Do you know that the Bible is the most popular book in the world?

Poll # 063
What is the purpose of your life?

Poll # 059
How many hours per night do you sleep (in average)?

More polls
More polls for freelancers


translation jobs
christianity portal


 

 
Copyright © 2003-2024 by TranslationDirectory.com
Legal Disclaimer
Site Map