Християнські статті. Як Церква ставиться до психотерапії і психологів?.
Welcome to the world of language jobs!
 
Portal for Language Professionals and their Clients.  39,000+ Freelance Translators.  7,000+ Translation Agencies.
Християнські статті - Як Церква ставиться до психотерапії і психологів?
Home Database of Translation Agencies Database of Translators Become a Member! Submit Your Article Hire Translators!

Menu

  Upload Your Resume
  Add Your Translation Agency
  Become a Member
  Edit Your Profile
  Find Translation Jobs
  Find Rare Translation Jobs
  Find Very Rare Language Jobs
  Find Jobs in Rarest Pairs
  Receive All Jobs by RSS
  Work for Translation Agencies
  Post Your Translation Job
  Hire Translators-Members
  Hire All Translators
  Easily Contact Translators
  Hire Translation Agencies Members
  Contact All Translation Agencies
  Obtain Blacklisted Employers
  Apply to Collection Agencies
  Read Articles (By Category)
  Read Articles (By Index)
  Read Sense-of-Life Articles
  Read Work-at-Home Articles
  Use Free Dictionaries
  Use Free Glossaries
  Use Free Translators
  Use Free Software
  Vote in Polls for Translators
  Subscribe to Free Newsletter
  Advertise Here
  Buy Database of Translators
  Buy Translation Agencies List
  Buy Membership
  Watch Out for Scam E-mails
  Read Testimonials
  Read More Testimonials
  Read Even More Testimonials
  Read Yet More Testimonials
  Read Still More Testimonials
  Become our Customer
  Use Resources for Translators
  Use Online Directory
  Read our FAQ
  Ask Questions in Forum
  Use Sitemap
  Admire God's Creations

Як Церква ставиться до психотерапії і психологів?




Як Церква ставиться до психотерапії і психологів?ПИТАННЯ: 

Як КЦ ставить до психотерапії і психологів?

ВІДПОВІДЬ:

В Європі і в США, а також і в інших частинах світу психологія (що розуміється як систематичне вивчення людської психіки, яка підтримується теорією) у багатьох аспектах взяла на себе функцію релігії. Для багатьох людей психологія стала світоглядом, нормою і орієнтиром для формування особистих поглядів і соціальних оцінок. Тим самим психологія набула етико-релігійного виміру, пропонуючи сучасній людині - індивідуалісту, позбавленого свого коріння, - методи та ідеї, які повинні допомогти їй навести лад в собі і впорядкувати відносини з навколишнім світом. У цьому сенсі з християнської точки зору можна позитивно поставитися до всього, що допомагає людині стати людиною.

З іншого боку, психологія як така не в змозі осягнути людини у всій її цілісності, враховуючи, що вона є Божим створінням, відкритим до інших людей. Далеко не всі течії в психології сумісні з богословсько-біблійним розумінням людини і мети її життя.

Протягом довгого часу взаємини між християнською вірою і богослов'ям з одного боку і академічної психологією - з іншого - були охарактеризовані недовірою і навіть взаємним засудженням. Це багато в чому пояснюється радикальним конфліктом, який в 19 столітті виник між Церквою і психологією. Для Церкви особливо нелегко було прийняти глибинну психологію, яка на початку свого розвитку ґрунтувалася на позитивістських і механістичних концепціях людини, типових для академічної медицини тієї епохи. Адже перше людина розглядалася як істота, по суті, вільна в своєму виборі добра і зла, в той час як психоаналіз розглядав людину як в'язня її минулого, обумовленого підсвідомими сексуальними і агресивними імпульсами. Крім того, Фрейд вважав, що релігія виникла як спроба знайти відповідь на початкову провину, яка витікає від вбивства батька дітьми. Він розглядав релігійні звичаї та обряди, а також молитву як прояв обсессивного неврозу, який задовольняє пригнічені потреби.

До цього дня в стосунках між богослов'ям і психологією можна спостерігати взаємні антипатію і ворожість. Громадська думка часто вважає Церкву і психоаналіз непримиренними ворогами. Разом з тим можна помітити і взаємний інтерес. Зростаюча кількість духовних наставників і педагогів в церковних інституціях проходять підготовку також в області психології і психотерапії, чимало священників і ченців стають професійними психотерапевтами. Прикладом тому можуть послужити інститути психології в Папських університетах, центри психологічної допомоги, існуючі при церковних організаціях, зокрема, для супроводу сімей та молоді в пошуках покликання.

Насправді в центрі психології, як і християнської віри, стоїть людина, яка вірить, сподівається і любить, людська особистість з її інтелектуальними, духовними і психічними можливостями і обмеженнями, яка слідує за Ісусом Христом, її покликання - спілкування з Богом - не може реалізуватися без її відповідальності і здатності приймати рішення. Бог діє, поважаючи свободу людини і допомагаючи їй найкращим чином використовувати цю свободу, і людина використовує той простір свободи, який вона має у своєму розпорядженні, щоб все більше відкриватися дії Божої благодаті. Якщо методами психології людині можна допомогти досягти більшого простору свободи і більшої готовності слідувати за Ісусом, то християнська віра може дивитися на неї тільки позитивно. В процесі зростання людської особистості християнина психологія і психотерапія можуть стати одним із значущих чинників, наприклад, в галузі сімейних відносин, відносин в парафії та громаді, в сфері праці.

Про необхідність діалогу між християнською вірою і психологією згадується в навчанні Другого Ватиканського собору, який визнав законну автономію наук: «В пастирському піклуванні слід в достатній мірі визнавати і застосовувати не тільки богословські принципи, а й відкриття світських наук, перш за все психології і соціології, щоб і віруючі могли прийти до більш чистої і зрілої віри»(Gaudium et spes 62). Ця рекомендація знаходить своє застосування, наприклад, в психологічній діагностиці при прийомі кандидатів в семінарії і монастирі.

До проблем сьогоднішньої людини - таких як внутрішня пустота і дезорієнтація, страх перед постійними відносинами, що поєднується з пошуком стабільності і емоційної надійності, - в більшості випадків недостатньо підходити тільки з точки зору духовного супроводу. У пастирській практиці все частіше доводиться вдаватися до знань в області психології. Методи і цілі психології та психотерапії допомагають сформувати більш об'єктивний погляд на мотивацію тих чи інших рішень, яка часто не може вийти на поверхню інакше. Психологія допомагає також краще зрозуміти, що саме перешкоджає коректним відносинам з самими собою або з іншими, і звільнитися від цих перешкод. Велику допомогу психотерапія надає подружнім парам, що переживають кризу. Важливим сектором взаємодії психології і духовного наставництва є також феномен змішування релігійного досвіду з особливостями психіки людини, що часто відбувається, наприклад, під час духовних вправ. Компульсивна особистість потребує іншого духовного наставництва ніж особистість істерична або маніакальна. Пастирі і духівники повинні мати це на увазі.

Психологія, яка правильно оцінює свої можливості і обмеження, може зробити більш справжніми мотиви, які спонукають людину шукати Бога. У цьому сенсі наміри психотерапії можуть бути цілком співзвуччі з пастирським завданням. Психологія, яка розглядає релігійний досвід як невід'ємну частину людини, а не як щось нерозумне і божевільне, допомагає віруючому зростати в зрілій віри і в відповідальності за свій вибір.

Сказане вище стосується тих психологічних шкіл, які засновані на християнській антропології. Тільки в цьому випадку вони можуть зробити благотворний вплив на духовне життя. Однак, як говорив святий Іван Павло II (у промові до Трибуналу Римської Роти 6 лютого 1987 року) більшість сучасних течій в психології суперечать християнському баченню людини. Ці течії не завжди легко розпізнати. Аналізуючи спосіб постановки проблеми і вибір методів, можна визначити, на які цінності орієнтована та чи інша течія. Християнське бачення завжди має на увазі відмінність між злом і добром, а також шкалу цінностей - не завжди чітко сформульовану, але обіцяну психологом або психотерапевтом. По суті, ця шкала цінностей повинна відповідати на питання: що допомагає людині, в тій мірі, в якій я розглядаю її християнином, бути і ставати ще більше християнином? У цій перспективі багато тверджень психології нехтують цілісним благом людини, яке передбачає трансцендентний вимір.

Християни покликані «бути людьми для інших». Це можна зрозуміти тільки в світлі наслідування Христа, Його служіння бідним і знедоленим, Його укоріненню в Бога. Втілення становить суть християнської віри, яка формує людей «для Бога і для інших» в наслідуванні Ісуса, Сина Божого, Людини-для-інших у найвищій степені.

Це покликання реалізується не тільки за допомогою релігійної діяльності у вузькому сенсі, а й через повсякденне життя, засноване на діяльних, глибоких відносинах з Богом. В основі слів і прикладу Ісуса Христа лежить любов до Бога і любов до ближнього, тісно пов'язані між собою. Якщо я по-справжньому вислуховую людей, якщо прощаю всім серцем образу, дбаю про хворого родича з нестерпним характером, якщо служу бідним, - то з християнської точки зору в основі моїх вчинків лежить не тільки підсвідомість, і все це не погіршує «якість життя», всупереч твердженням деяких шкіл, - якраз навпаки.

Благодать Бога не діє незалежно від нас, але вона діє через людську реальність, в тому числі через її психіку в усій її складності і в усіх її підсвідомих рухах. Благодать удосконалює природу людини. Якщо поєднувати цілі психології - зрозуміти і зменшити внутрішні і зовнішні конфлікти - з християнським баченням людини, це допоможе досягти духовної зрілості і здатності любити ближнього.

Завдяки психології ми можемо зрозуміти, що свобода людини має свої межі не тільки в гріху або в психічних захворюваннях, але і в підсвідомих або напівсвідомих рухах. Ці межі людської свободи відкривають нам, що ніяких зусиль не достатньо, щоб досягти того, чого людина хоче по-справжньому. Між нормальністю і патологією з одного боку і чеснотою і гріхом - з іншого, існує величезна «сіра зона» вчинків і мотивувань, в яких підсвідомість і різні психологічні проблеми відіграють не останню роль.



Джерело: http://catholicnews.org.ua/





Опубліковано у серпні 2020 р.








Читайте також інші статті українською












Submit your article!

Read more articles - Free!

Need translation jobs? Click here!

Translation agencies are welcome to register here - Free!

Freelance translators are welcome to register here - Free!

Subscribe to TranslationDirectory.com newsletter - Free!

Take part in TranslationDirectory.com poll - your voice counts!










Free Newsletter

Subscribe to our free newsletter to receive updates from us:

 

New at the Forum

Read Articles

# 2488
Rosetta Stone and Translation Rates

# 2467
Translation - an Ageless Profession

# 2466
Have Language, Will Travel

# 2486
Почему так мало хороших переводов и хороших переводчиков?

# 2479
Average monthly wage in different European countries

# 2487
Two New Chinese Translations of Hamlet Introduced and Compared

# 2475
Linguistic history of the Indian subcontinent

# 2474
Languages with official status in India

# 2251
The Database: Your Most Valuable Asset!

More articles
More articles for translators

Vote in Polls

All Polls:
Polls on all topics

Christian Polls:
Polls on Christian topics

Financial Polls:
Polls on Financial topics

Polls for Freelancers:

Poll # 104
Have you obtained at least one new client through your facebook account?

Poll # 100
What is the worst time-waster?

Poll # 099
If you work at a laptop, do you usually use touchpad or mouse?

Poll # 094
If you run a translation agency, do you ever outsource / subcontract your projects to other translation agencies?

Poll # 090
What do you like the most about TranslationDirectory.com?

Poll # 088
Which translation portal emails you the largest number of job notifications?

Poll # 087
Which one of the following sites has the most appealing color scheme?

Poll # 085
Do you charge a fine (interest) fee for every day of payment delay?

Poll # 083
Do you have licensed SDL Trados software installed at your computer?

Poll # 079
Have you always dreamt to become a translator?

Poll # 078
Do you plan to be a freelance translator for the rest of your life?

Poll # 077
Is it necessary to learn translation theory in order to become a good translator?

Poll # 076
Will human translation be entirely replaced by machine translation in the future?

Poll # 074
Do you have savings?

Poll # 065
Do you know that the Bible is the most popular book in the world?

Poll # 063
What is the purpose of your life?

Poll # 059
How many hours per night do you sleep (in average)?

More polls
More polls for freelancers


translation jobs
christianity portal


 

 
Copyright © 2003-2024 by TranslationDirectory.com
Legal Disclaimer
Site Map