Християнські статті. Євангелізація в умовах цифрових технологій.
Welcome to the world of language jobs!
 
Portal for Language Professionals and their Clients.  39,000+ Freelance Translators.  7,000+ Translation Agencies.
Християнські статті - Євангелізація в умовах цифрових технологій
Home Database of Translation Agencies Database of Translators Become a Member! Submit Your Article Hire Translators!

Menu

  Upload Your Resume
  Add Your Translation Agency
  Become a Member
  Edit Your Profile
  Find Translation Jobs
  Find Rare Translation Jobs
  Find Very Rare Language Jobs
  Find Jobs in Rarest Pairs
  Receive All Jobs by RSS
  Work for Translation Agencies
  Post Your Translation Job
  Hire Translators-Members
  Hire All Translators
  Easily Contact Translators
  Hire Translation Agencies Members
  Contact All Translation Agencies
  Obtain Blacklisted Employers
  Apply to Collection Agencies
  Read Articles (By Category)
  Read Articles (By Index)
  Read Sense-of-Life Articles
  Read Work-at-Home Articles
  Use Free Dictionaries
  Use Free Glossaries
  Use Free Translators
  Use Free Software
  Vote in Polls for Translators
  Subscribe to Free Newsletter
  Advertise Here
  Buy Database of Translators
  Buy Translation Agencies List
  Buy Membership
  Watch Out for Scam E-mails
  Read Testimonials
  Read More Testimonials
  Read Even More Testimonials
  Read Yet More Testimonials
  Read Still More Testimonials
  Become our Customer
  Use Resources for Translators
  Use Online Directory
  Read our FAQ
  Ask Questions in Forum
  Use Sitemap
  Admire God's Creations

Євангелізація в умовах цифрових технологій




ПИТАННЯ: Які нові форми євангелізації з'явилися в Католицькій Церкві останнім часом в умовах цифрових технологій і віртуального світу?

ВІДПОВІДЬ: Найбільш повним документом Церкви, в якому йдеться про цифрові технології, є послання Папської Ради з соціальних комунікацій «Церква та Інтернет», оприлюднене 2002 року. У ньому, зокрема, стверджується, що оскільки «проповідування людям, зануреним у культуру засобів соціальної комунікації, вимагає уважного вивчення особливостей цих засобів комунікації, Церква покликана осягнути Інтернет». Це потрібно для спілкування з людьми, особливо з молоддю, яка захоплена новими технологіями, а також для того, щоб «користуватися ними найкращим чином».

У документі Папської Ради наголошується, що Інтернет, як і всі інші засоби комунікації, «пропонує важливі переваги» з релігійного погляду. По-перше, вони допомагають поширювати новини про події, ідеї та про людей, пов'язаних з релігією. По-друге, вони «є засобом євангелізації та катехизації». По-третє, допомагають людям, які не мають можливості виходити з дому. Поряд з цими перевагами в тексті вказані переваги власне Інтернету: «Ця система дає можливість безпосереднього і негайного доступу до важливих релігійних і духовних джерел, до великих бібліотек, музеїв і місць культу, до документів учительства, творінь святих отців і вчителів Церкви, до вікової релігійної мудрості». Інтернет володіє дорогоцінною здатністю долати відстані та ізоляцію, допомагаючи контактувати людям доброї волі, які складають віртуальні спільноти віри для того, щоб допомагати і підбадьорювати один одного. Церква може важливо послужити католикам і некатоликам, вибираючи і передаючи корисні дані через Інтернет».

Інтернет може стати важливим інструментом для реалізації різних церковних програм євангелізації, нової євангелізації і місії ad gentes, християнського виховання, апологетики, управління і деяких форм духовного і пастирського керівництва, йдеться далі в документі Папської Ради з соціальних комунікацій.

Хоча віртуальна реальність не може замінити міжособистісну спільноту, Таїнства, Літургію і безпосереднє проголошення Євангелія, наголошується в тексті документа, вона може допомогти вірянам більш повноцінно переживати досвід віри. Інтернет – це також спосіб спілкування Церкви «з окремими групами молоді та дорослих, з літніми і тими, хто не можуть виходити з дому, з тими, хто живуть у віддалених районах, членами релігійних організацій, з якими неможливо спілкуватися інакше».

Цей документ Папської Ради з соціальних комунікацій підписаний 22 лютого 2002 року, а 22 травня того ж року оприлюднено Послання Папи Івана Павла II з нагоди Всесвітнього дня соціальних комунікацій на тему «Інтернет: новий форум для проголошення Євангелія». Святий Папа Войтила порівнює в ньому Інтернет з Римським форумом, де «здійснювалася політика і велися справи, де виконувалися релігійні приписи і відбувалася значна частина суспільного життя міста, де людська природа проявляла свої кращі й гірші сторони».

Говорячи про Інтернет, Папа стверджує, що «Церква долучається до цього засобу з реалізмом і довірою. Як і інші способи комунікації, він є засобом, а не самоціллю».

Ці два послання – Папи Івана Павла II і Папської Ради з соціальних комунікацій, – що датуються 2002 роком, хронологічно аж ніяк не є першими, які зачіпають тему цифрової комунікації.

Ще 1990 року Іван Павло II присвятив своє послання на Всесвітній день комунікацій темі «Християнське послання в сучасну інформаційну епоху». У ньому йдеться про «комп'ютерну телекомунікацію», щодо якої – пише Папа, посилаючись, в дусі спадкоємності учительства Церкви, на пастирську конституцію «Gaudium et spes» і на пастирську інструкцію «Communio et progressio», – Церква «не тримає дистанцію і від якої аж ніяк не збирається ізолюватися».

У цьому посланні Папа Войтила перераховує конкретні способи застосування «комп'ютерної телекомунікації» в діяльності Церкви: це збір інформації на обширних носіях, що допомагає безпосередньо долучатися до спадщини Церкви та її учительства, до Святого Письма, до настанов великих учителів духовності і т.д.

Двадцять років потому, 2010 року, Папа Бенедикт XVI присвятив своє Послання на Всесвітній день соціальних комунікацій священникам, оскільки це був Рік священства. Папа Бенедикт пише про «нові можливості для служіння Слова і служіння Слову» за допомогою цифрової комунікації, які відкривають проcтір для нових форм діалогу. Папа стверджує: «Шляхи комунікації, відкриті технічним досягненням, вже стали незамінними». Цифровий світ розширює пастирську відповідальність пресвітера, який покликаний «ставити мас-медіа на служіння Слову».

Папа Ратцінгер перераховує ризики, з якими священник може зіткнутися на цьому шляху. В основному це «потреба лише виразити себе і помилкове сприйняття мережі тільки лише як проcтору, який треба зайняти». Пресвітери – пише Папа – повинні «вміти бути присутніми в цифровому світі з непохитною вірністю євангельському посланню» і «проголошувати Євангеліє, користуючись, поряд з традиційними засобами, допомогою нового покоління аудіовізуальних засобів (фото, відео, мультиплікації, блогів, веб-сайтів), які надають безпрецедентні можливості для діалогу і корисний інструмент євангелізації та катехизації».

Автор сьогоднішнього запитання жартівливо додав до нього ще одне запитання: чи Папа зобов'язав духовенство вести блог в Інтернеті? Так от, в цьому документі Бенедикт XVI якраз дає відповідь на це запитання. Святіший Отець не говорить про «обов'язки» пресвітера бути присутнім у цифровому просторі, але стверджує, що саме пресвітер, «людина Божа», є особою, що «найбільше підходить» для того, щоби «розвивати і застосовувати на практиці» пастирство в цифровому просторі. У цьому посланні звучить «запрошення з мудрістю поставитися до окремих можливостей, що надає сучасна комунікація».

У 2013 році Папа Бенедикт XVI у Посланні на Всесвітній день соціальних комунікацій розвиває тему євангелізації в цифровому просторі на прикладі соціальних мереж. «Соціальні мережі: ворота істини і віри, нові простори євангелізації»: так називається це послання, датоване 24 січня 2013 роком.

До яких новим форм євангелізації привели всі ці настанови? Беручи до уваги ризик, про який говорить Папа Бенедикт, – ризик присутності тільки з метою самовираження або сприйняття Інтернету як «місця, яке можна зайняти», – можна відзначити виникнення такої форми євангелізації, як короткі послання, наприклад, у «Твіттері» та інших соціальних мережах. Крім того, безсумнівно, євангелізація у формі безперервного і живого діалогу – це не тільки спадщина стародавніх святоотцівських діалогів і апологетичних бесід, але й очевидне «завоювання» цифрової епохи.



Джерело: http://catholicnews.org.ua/



Джерело: "Католицький Оглядач"



Опубліковано у липні 2016 р.








Читайте також інші статті українською




 








Submit your article!

Read more articles - Free!

Need translation jobs? Click here!

Translation agencies are welcome to register here - Free!

Freelance translators are welcome to register here - Free!

Subscribe to TranslationDirectory.com newsletter - Free!

Take part in TranslationDirectory.com poll - your voice counts!










Free Newsletter

Subscribe to our free newsletter to receive updates from us:

 

New at the Forum

Read Articles

# 2488
Rosetta Stone and Translation Rates

# 2467
Translation - an Ageless Profession

# 2466
Have Language, Will Travel

# 2486
Почему так мало хороших переводов и хороших переводчиков?

# 2479
Average monthly wage in different European countries

# 2487
Two New Chinese Translations of Hamlet Introduced and Compared

# 2475
Linguistic history of the Indian subcontinent

# 2474
Languages with official status in India

# 2251
The Database: Your Most Valuable Asset!

More articles
More articles for translators

Vote in Polls

All Polls:
Polls on all topics

Christian Polls:
Polls on Christian topics

Financial Polls:
Polls on Financial topics

Polls for Freelancers:

Poll # 104
Have you obtained at least one new client through your facebook account?

Poll # 100
What is the worst time-waster?

Poll # 099
If you work at a laptop, do you usually use touchpad or mouse?

Poll # 094
If you run a translation agency, do you ever outsource / subcontract your projects to other translation agencies?

Poll # 090
What do you like the most about TranslationDirectory.com?

Poll # 088
Which translation portal emails you the largest number of job notifications?

Poll # 087
Which one of the following sites has the most appealing color scheme?

Poll # 085
Do you charge a fine (interest) fee for every day of payment delay?

Poll # 083
Do you have licensed SDL Trados software installed at your computer?

Poll # 079
Have you always dreamt to become a translator?

Poll # 078
Do you plan to be a freelance translator for the rest of your life?

Poll # 077
Is it necessary to learn translation theory in order to become a good translator?

Poll # 076
Will human translation be entirely replaced by machine translation in the future?

Poll # 074
Do you have savings?

Poll # 065
Do you know that the Bible is the most popular book in the world?

Poll # 063
What is the purpose of your life?

Poll # 059
How many hours per night do you sleep (in average)?

More polls
More polls for freelancers


translation jobs
christianity portal


 

 
Copyright © 2003-2024 by TranslationDirectory.com
Legal Disclaimer
Site Map