Християнські статті. Археологія підтверджує аутентичність Біблії.
Welcome to the world of language jobs!
 
Portal for Language Professionals and their Clients.  39,000+ Freelance Translators.  7,000+ Translation Agencies.
Християнські статті - Археологія підтверджує аутентичність Біблії
Home Database of Translation Agencies Database of Translators Become a Member! Submit Your Article Hire Translators!

Menu

  Upload Your Resume
  Add Your Translation Agency
  Become a Member
  Edit Your Profile
  Find Translation Jobs
  Find Rare Translation Jobs
  Find Very Rare Language Jobs
  Find Jobs in Rarest Pairs
  Receive All Jobs by RSS
  Work for Translation Agencies
  Post Your Translation Job
  Hire Translators-Members
  Hire All Translators
  Easily Contact Translators
  Hire Translation Agencies Members
  Contact All Translation Agencies
  Obtain Blacklisted Employers
  Apply to Collection Agencies
  Read Articles (By Category)
  Read Articles (By Index)
  Read Sense-of-Life Articles
  Read Work-at-Home Articles
  Use Free Dictionaries
  Use Free Glossaries
  Use Free Translators
  Use Free Software
  Vote in Polls for Translators
  Subscribe to Free Newsletter
  Advertise Here
  Buy Database of Translators
  Buy Translation Agencies List
  Buy Membership
  Watch Out for Scam E-mails
  Read Testimonials
  Read More Testimonials
  Read Even More Testimonials
  Read Yet More Testimonials
  Read Still More Testimonials
  Become our Customer
  Use Resources for Translators
  Use Online Directory
  Read our FAQ
  Ask Questions in Forum
  Use Sitemap
  Admire God's Creations

Археологія підтверджує аутентичність Біблії




Євреї надавали великого значення місцю поховання. Підґрунтям віри у воскресіння тіла стало виникнення звичаїв, пов’язаних з похованням померлих. Для нас, сучасних людей, археологічні дослідження давніх єврейських цвинтарів є важливим доповненням до інформації, яка міститься у Біблії.

Археологія підтверджує аутентичність Біблії

Надгробні плити виступають позабіблійними свідченнями існування, наприклад, Осії, царя Юдеї, родича пророка Ісаї. Ще цікавіші у цьому плані поховання першого століття – часу перших християн, оскільки в них знаходяться тіла тих людей, які могли особисто знати Господа Ісуса.

Надзвичайно цікаві і такі, що скріплюють нашу віру, є повідомлення про відкриття могильників у Вифанії – місцевості, розташованій неподалік від Єрусалима, згадку про яку неодноразово зустрічаємо на сторінках Євангелія. Тут Ісус зупинявся під час свого паломництва до Єрусалима, тут ночував у час Страсного тижня (Мт 21,17). У цій місцевості у Нього були друзі, які відіграли важливу роль у залученні прибічників до «нового вчення». Смерть Лазаря і його воскресіння, свідками котрих була велика кількість євреїв, викликала, з одного боку, хвилю навернень, а з іншого – хвилю ненависті. Саме тоді Висока Рада вирішила вбити Ісуса, а разом з Ним і Лазаря. Як склалася подальша доля мешканців Вифанії? Яким було їхнє сповідання віри? Біблія нічого про це не говорить, у той час, як археологія додає певні відомості про завершення історії життя родини, яка потоваришувала з Господом під час Його перебування на землі.

У могильниках неподалік від Вифанії французький учений Шарль Кларемон-Гано виявив імена Лазаря, Марти і Марії, а також символ хреста. У тих самих катакомбах знаходиться саркофаг з написом «Симон, священник», поряд з яким знайдено плід граната, зроблений із слонової кістки, з написом: «Святе [для] священника, [належить] храму Ягве». Ймовірно, це була прикраса священника на ім’я Симон. Символ хреста на його гробниці однозначно вказує на те, що св. Лука не перебільшував, кажучи про значну кількість священників, які навернулися до віри Ісуса (Ді 6,7).

Дивовижне відкриття зробив італійський археолог П.Б.Багатті. котрий дослідив поховання середини першого століття н.е., що знаходяться в Назареті. «А що доброго може бути з Назарету?» − запитував фарисей Натанаїл (Йо 1,46) «Прийди та подивися», – почув у відповідь, після чого фарисей особисто переконався, що Ісус є довгоочікуваним Месією. Згідно з деякими даними, у рідному містечку Христа мешкало трохи більше, ніж 25 родів, котрі, як оповідають євангелісти, не могли визнати Ісуса пророком, оскільки знали Його з дитинства. Однак після подій Пасхальної ночі у переконаннях родичів та знайомих Господа мали б відбутися зміни. Досліджені Багатті могильники, що знаходяться неподалік від сучасної церкви Благовіщення Господнього, мають надгробні написи давньоєврейською мовою, і вони свідчать про вияв віри в Ісуса Месію. На стінах печери зображені різні символи, між ними – символи хреста. «Символи ці аналогічні тим, котрі ми знаходимо у катакомбах Єрусалима і котрі, як відомо, належали християнській спільноті», – стверджує археолог. Це означає, що після смерті і Воскресіння Господа Ісуса в Його рідному містечку існувала і розвивалась християнська спільнота. Біблія нічого не говорить про Церкву у цій місцевості. І складається враження, що недовіра місцевих жителів тривала. Археологія, в свою чергу, доводить, що благодать віри отримали і сусіди, і далекі родичі, а не лише найближче оточення Ісуса.

Археологія підтверджує аутентичність Біблії Археологія підтверджує аутентичність Біблії

Єрусалимська Церква складалася майже виключно із християн єврейського походження. Немає нічого дивного в тому, що найбільше християнське кладовище першого століття знаходиться на Єлеонській Горі, де, за загальними переконаннями, мав з’явитися Месія в Останній день. Віра серед християн у значущість цього місця посилювалася від того, що в день Вознесіння ангел повідомив апостолам, які вдивлялися в небо: «Оцей Ісус, який від вас був взятий на небо, так само прийде, як його ви бачили відходячого на небо!» (Ді 1,10-12). Надія на воскресіння – основа християнської віри – була підставою для того, щоб на одному з каменів біля входу до катакомб накреслити хрест як символ мук Господніх. На самих же саркофагах є присвяти, які містять імена Ісуса (часто Ісуса сина Йосифа) а також Симона Бар-Іони (пор. Йо 21,15). Археологи вражені великою кількістю подібних присвят у поєднанні з символами хреста. Професор Е.Л.Сукеник вважає, що частина надгробних написів, у яких Ісус названий Відкупителем і Господом, з’явилася раніше за Євангелії. Тому ці написи являють собою найперше письмове сповідання християнської віри.

Особливої уваги заслуговують гробниці, котрі належать сім’ї Варсави, про яку ми дізнаємося зі сторінок Діянь Апостолів. Сім’я належала до послідовників Христа. Святий Лука згадує Йосифа (Іуста) Варсаву, який з самого початку ходив з Ісусом і був одним з Його учнів (Ді 1,21-23), а також Юду Варсаву, людину поважну в Єрусалимі (Ді 15,22). На частині надмогильних плит членів цієї родини можна виявити символи хреста. Наприклад, саркофаг якогось Симона Варсави має символи хреста, вибиті з чотирьох боків. Учені припускають, що символи хреста відсутні на гробницях тих осіб, які не приєдналися до Церкви Ісуса.

Яке значення для сучасних послідовників Ісуса можуть мати ці відкриття? По-перше, вони підтверджують точність євангельських описів, котрі стосуються окремих осіб і подій. По-друге, написи і символи хреста на надгробних плитах можна вважати за найперші документальні докази сповідання віри. По-третє, вони доводять факт існування в Ізраїлі у першій половині першого століття багаточисельної Церкви, яка існувала поряд з іншими формами релігійності євреїв. По-четверте, вони стверджують спадкоємність віри у воскресіння та її значення для перших християн.

Після придушення римлянами повстання Бар Кохби і введення для євреїв заборони на вхід до Єрусалима християни єврейського походження вже не могли мешкати в Святому Місті. І цвинтар на Єлеонській Горі став для них недоступним. Можна припуститися думки, що саме в цей період багато хто з них став прагнути бути похованим у Римі поряд з Симоном-Петром і Савлом, котрого називають Павлом. Це було наслідком неослабної віри євреїв у те, що мужі Божі стануть провідниками народу у день воскресіння і поведуть своїх вірних на зустріч з Господом…

Мирослав Руцький

Замовити підписку

Весь номер у форматі PDF



Цю статтю було опубліковано на сайті "TrueChristianity.Info" з люб'язної згоди "Любіть одне одного!" в листопаді 2010 р.




Читайте також інші статті українською




Опубліковано на нашому сайті в серпні 2014 р.








Submit your article!

Read more articles - Free!

Need translation jobs? Click here!

Translation agencies are welcome to register here - Free!

Freelance translators are welcome to register here - Free!

Subscribe to TranslationDirectory.com newsletter - Free!

Take part in TranslationDirectory.com poll - your voice counts!










Free Newsletter

Subscribe to our free newsletter to receive updates from us:

 

New at the Forum

Read Articles

# 2488
Rosetta Stone and Translation Rates

# 2467
Translation - an Ageless Profession

# 2466
Have Language, Will Travel

# 2486
Почему так мало хороших переводов и хороших переводчиков?

# 2479
Average monthly wage in different European countries

# 2487
Two New Chinese Translations of Hamlet Introduced and Compared

# 2475
Linguistic history of the Indian subcontinent

# 2474
Languages with official status in India

# 2251
The Database: Your Most Valuable Asset!

More articles
More articles for translators

Vote in Polls

All Polls:
Polls on all topics

Christian Polls:
Polls on Christian topics

Financial Polls:
Polls on Financial topics

Polls for Freelancers:

Poll # 104
Have you obtained at least one new client through your facebook account?

Poll # 100
What is the worst time-waster?

Poll # 099
If you work at a laptop, do you usually use touchpad or mouse?

Poll # 094
If you run a translation agency, do you ever outsource / subcontract your projects to other translation agencies?

Poll # 090
What do you like the most about TranslationDirectory.com?

Poll # 088
Which translation portal emails you the largest number of job notifications?

Poll # 087
Which one of the following sites has the most appealing color scheme?

Poll # 085
Do you charge a fine (interest) fee for every day of payment delay?

Poll # 083
Do you have licensed SDL Trados software installed at your computer?

Poll # 079
Have you always dreamt to become a translator?

Poll # 078
Do you plan to be a freelance translator for the rest of your life?

Poll # 077
Is it necessary to learn translation theory in order to become a good translator?

Poll # 076
Will human translation be entirely replaced by machine translation in the future?

Poll # 074
Do you have savings?

Poll # 065
Do you know that the Bible is the most popular book in the world?

Poll # 063
What is the purpose of your life?

Poll # 059
How many hours per night do you sleep (in average)?

More polls
More polls for freelancers


translation jobs
christianity portal


 

 
Copyright © 2003-2024 by TranslationDirectory.com
Legal Disclaimer
Site Map