Chrześcijańskie Artykuły. Cud eucharystyczny w Buenos Aires.
Welcome to the world of language jobs!
 
Portal for Language Professionals and their Clients.  39,000+ Freelance Translators.  7,000+ Translation Agencies.
Artykuły Chrześcijańskie - Cud eucharystyczny w Buenos Aires
Home Database of Translation Agencies Database of Translators Become a Member! Submit Your Article Hire Translators!

Menu

  Upload Your Resume
  Add Your Translation Agency
  Become a Member
  Edit Your Profile
  Find Translation Jobs
  Find Rare Translation Jobs
  Find Very Rare Language Jobs
  Find Jobs in Rarest Pairs
  Receive All Jobs by RSS
  Work for Translation Agencies
  Post Your Translation Job
  Hire Translators-Members
  Hire All Translators
  Easily Contact Translators
  Hire Translation Agencies Members
  Contact All Translation Agencies
  Obtain Blacklisted Employers
  Apply to Collection Agencies
  Read Articles (By Category)
  Read Articles (By Index)
  Read Sense-of-Life Articles
  Read Work-at-Home Articles
  Use Free Dictionaries
  Use Free Glossaries
  Use Free Translators
  Use Free Software
  Vote in Polls for Translators
  Subscribe to Free Newsletter
  Advertise Here
  Buy Database of Translators
  Buy Translation Agencies List
  Buy Membership
  Watch Out for Scam E-mails
  Read Testimonials
  Read More Testimonials
  Read Even More Testimonials
  Read Yet More Testimonials
  Read Still More Testimonials
  Become our Customer
  Use Resources for Translators
  Use Online Directory
  Read our FAQ
  Ask Questions in Forum
  Use Sitemap
  Admire God's Creations

Cud eucharystyczny w Buenos Aires




OsÅ‚abienie wiary w rzeczywistÄ… obecność zmartwychwstaÅ‚ego Chrystusa w Eucharystii jest jednym z bardzo istotnych znaków kryzysu życia duchowego. Pan Jezus pragnie ożywić naszÄ… wiarÄ™ w Jego eucharystycznÄ… obecność i dlatego co jakiÅ› czas, w historii KoÅ›cioÅ‚a katolickiego, daje nam znaki – cuda eucharystyczne, które jednoznacznie wskazujÄ…, że w Eucharystii jest obecny On sam, zmartwychwstaÅ‚y Pan, w tajemnicy swojego Bóstwa i uwielbionego czÅ‚owieczeÅ„stwa. Ostatni cud eucharystyczny uznany przez wÅ‚adze koÅ›cielne miaÅ‚ miejsce w 1996 r. w stolicy Argentyny – Buenos Aires.

Konsekrowana Hostia zmieniła się w ciało i krew

18 sierpnia 1996 r. wieczorem o godz. 19 ks. Alejandro Pezet odprawiaÅ‚ MszÄ™ Å›w. w katolickim koÅ›ciele, który znajduje siÄ™ w handlowej dzielnicy Buenos Aires. Pod koniec udzielania Komunii Å›w. podeszÅ‚a do niego nieznajoma kobieta, informujÄ…c, że z tyÅ‚u koÅ›cioÅ‚a na Å›wieczniku leży porzucona Hostia. KsiÄ…dz Alejandro poszedÅ‚ we wskazane miejsce i zobaczyÅ‚ sprofanowanÄ… HostiÄ™. ByÅ‚a tak pobrudzona, że nie mógÅ‚ jej spożyć. WÅ‚ożyÅ‚ jÄ… do naczyÅ„ka z wodÄ… i schowaÅ‚ do tabernakulum w kaplicy NajÅ›wiÄ™tszego Sakramentu.

Kiedy w poniedziaÅ‚ek 26 sierpnia ks. Alejandro otworzyÅ‚ tabernakulum, ze zdziwieniem stwierdziÅ‚, że Hostia zamieniÅ‚a siÄ™ w krwistÄ… substancjÄ™. PoinformowaÅ‚ o tym ks. kardynaÅ‚a Jorgego Bergoglio, który poleciÅ‚ wykonanie profesjonalnych zdjęć. ZdjÄ™cia Hostii wykonano również 6 wrzeÅ›nia. Widać na nich wyraźnie, że Hostia, która zamieniÅ‚a siÄ™ w zakrwawione ciaÅ‚o, znacznie siÄ™ powiÄ™kszyÅ‚a. Przez kilka lat przechowywano jÄ… w tabernakulum, trzymajÄ…c caÅ‚Ä… sprawÄ™ w tajemnicy. Ponieważ Hostia ta w ogóle nie ulegaÅ‚a degradacji, w 1999 r. decyzjÄ… ks. kardynaÅ‚a Bergoglia postanowiono poddać jÄ… naukowym badaniom.

5 października 1999 r. w obecnoÅ›ci przedstawicieli ks. kardynaÅ‚a z Hostii, która staÅ‚a siÄ™ czÄ…stkÄ… zakrwawionego ciaÅ‚a, dr Castanon pobraÅ‚ próbkÄ™. PrzesÅ‚ano jÄ… naukowcom w Nowym Jorku. Celowo nie poinformowano ich o jej pochodzeniu, aby im niczego nie sugerować. Jednym z badaczy byÅ‚ dr Frederic Zugibe, znany nowojorski kardiolog i patolog medycyny sÄ…dowej. StwierdziÅ‚ on, że badana substancja jest prawdziwym ludzkim ciaÅ‚em i krwiÄ…, w której obecne jest ludzkie DNA. Naukowiec ten oÅ›wiadczyÅ‚, że „badany materiaÅ‚ jest fragmentem mięśnia sercowego znajdujÄ…cego siÄ™ w Å›cianie lewej komory serca, z okolicy zastawek. Ten miÄ™sieÅ„ jest odpowiedzialny za skurcze serca. Trzeba pamiÄ™tać, że lewa komora serca pompuje krew do wszystkich części ciaÅ‚a. MiÄ™sieÅ„ sercowy jest w stanie zapalnym, znajduje siÄ™ w nim wiele biaÅ‚ych ciaÅ‚ek. Wskazuje to na fakt, że to serce żyÅ‚o w chwili pobierania wycinka. TwierdzÄ™, że serce żyÅ‚o, gdyż biaÅ‚e ciaÅ‚ka obumierajÄ… poza żywym organizmem, potrzebujÄ… go, aby je ożywiaÅ‚. Ich obecność wskazuje wiÄ™c, że serce żyÅ‚o w chwili pobierania próbki. Co wiÄ™cej, te biaÅ‚e ciaÅ‚ka wniknęły w tkankÄ™, co wskazuje na fakt, że to serce cierpiaÅ‚o – np. jak ktoÅ›, kto byÅ‚ ciężko bity w okolicach klatki piersiowej”.

Dwaj Australijczycy, znany dziennikarz Mike Willesee i prawnik Ron Tesoriero, którzy byli Å›wiadkami tych badaÅ„ i wiedzieli, skÄ…d pochodziÅ‚a próbka, byli zaszokowani treÅ›ciÄ… oÅ›wiadczenia dra Zugibe. Mike Willesee zapytaÅ‚ naukowca, jak dÅ‚ugo biaÅ‚e ciaÅ‚ka zachowaÅ‚yby swojÄ… żywotność, gdyby siÄ™ znajdowaÅ‚y w ludzkiej tkance, którÄ… umieszczono w wodzie. Doktor Zugibe odpowiedziaÅ‚, że w ciÄ…gu kilku minut przestaÅ‚yby istnieć. Wtedy dziennikarz poinformowaÅ‚ doktora, że materiaÅ‚, z którego pobrano badanÄ… próbkÄ™, byÅ‚ najpierw przez miesiÄ…c przechowywany w naczyniu ze zwykÅ‚Ä… wodÄ…, a później przez trzy lata w naczyniu z wodÄ… destylowanÄ… – i wtedy dopiero pobrano z niego próbkÄ™ do badaÅ„. Doktor Zugibe odpowiedziaÅ‚, że nie znajduje naukowego wyjaÅ›nienia dla tego faktu, a jego zaistnienie nie da siÄ™ racjonalnie wytÅ‚umaczyć. Wtedy Mike Willesee poinformowaÅ‚ dra Zugibe, że źródÅ‚em badanej przez niego próbki jest konsekrowana Hostia (biaÅ‚y nie kwaszony chleb), która w tajemniczy sposób zamieniÅ‚a siÄ™ we fragment zakrwawionego ludzkiego ciaÅ‚a. Zdumiony tÄ… informacjÄ… dr Zugibe powiedziaÅ‚: „W jaki sposób i dlaczego konsekrowana Hostia mogÅ‚a zmienić swój charakter i stać siÄ™ ludzkim żyjÄ…cym ciaÅ‚em i krwiÄ…, pozostanie dla nauki nierozwiÄ…zalnÄ… tajemnicÄ…, która caÅ‚kowicie przerasta jej kompetencje”.

JedynÄ… rozsÄ…dnÄ… odpowiedź może dać nam tylko wiara w nadzwyczajne dziaÅ‚anie Boga, który przez ten znak chciaÅ‚ nam uÅ›wiadomić, że On jest rzeczywiÅ›cie obecny w tajemnicy Eucharystii.

Cud eucharystyczny w Buenos Aires jest niezwykłym znakiem, potwierdzonym przez naukowe badania. Poprzez ten cudowny znak Jezus pragnie nas zachęcić do żywej wiary w Jego rzeczywistą obecność w Eucharystii pod postaciami chleba i wina; przypomina, że jest to obecność realna, a nie symboliczna. Możemy Go zobaczyć tylko oczami wiary pod postaciami konsekrowanego chleba i wina. Nie widzimy Go oczami ciała, ponieważ jest tam obecny w swoim uwielbionym człowieczeństwie. Jezus w Eucharystii widzi, kocha nas i pragnie nas zbawić.

Jeden z najbardziej znanych australijskich dziennikarzy Mike Willesee (który siÄ™ nawróciÅ‚, pracujÄ…c nad dokumentami jednego z cudów eucharystycznych) wraz z Ronem Tesoriero napisali książkÄ™ Reason to Believe (Argumenty za wiarÄ…), w której przedstawili udokumentowane fakty cudów eucharystycznych i innych znaków wzywajÄ…cych do wiary w Chrystusa obecnego i nauczajÄ…cego w KoÅ›ciele katolickim. NakrÄ™cili też film dokumentalny o Eucharystii, w dużej części oparty na naukowych odkryciach dotyczÄ…cych cudownej Hostii z Buenos Aires. ChodziÅ‚o im o jasne przedstawienie nauki KoÅ›cioÅ‚a katolickiego na temat Eucharystii. Prezentowali ten film w wielu miastach Australii. Kiedy wyÅ›wietlali go w Adelajdzie, jeden z seansów miaÅ‚ dwutysiÄ™cznÄ… widowniÄ™. Po projekcji byÅ‚ czas przeznaczony na komentarz i pytania. Wtedy to podniósÅ‚ siÄ™ pewien czÅ‚owiek, który z wyraźnym wzruszeniem powiedziaÅ‚, że jest niewidomy. DowiedziaÅ‚ siÄ™, że jest to wyjÄ…tkowy film, i bardzo chciaÅ‚ go zobaczyć. Tuż przed projekcjÄ… zwróciÅ‚ siÄ™ do Jezusa z żarliwÄ… proÅ›bÄ…, aby pozwoliÅ‚ mu ten film obejrzeć. Po skoÅ„czonej modlitwie odzyskaÅ‚ wzrok na caÅ‚y 30-minutowy czas projekcji, ale po ostatniej scenie filmu znów straciÅ‚ zdolność widzenia. PotwierdziÅ‚ to, drobiazgowo opisujÄ…c szczegóÅ‚owe ujÄ™cia z filmu. ByÅ‚ to niesamowity fakt, który poruszyÅ‚ wszystkich do gÅ‚Ä™bi.

Pan Bóg poprzez tego typu cudowne znaki wzywa ludzi do nawrócenia. Jeżeli Chrystus sprawia, że Hostia zamienia siÄ™ w fizycznie doÅ›wiadczalne ciaÅ‚o i krew, że jest to miÄ™sieÅ„ odpowiedzialny za skurcze serca, że to serce cierpi – np. jak ktoÅ›, kto jest ciężko bity w okolicach klatki piersiowej, to w ten sposób pragnie wskrzesić, pobudzić i umocnić naszÄ… wiarÄ™ w Jego rzeczywistÄ… obecność w Eucharystii, unaocznia, że podczas każdej Mszy Å›w. uobecnia siÄ™ caÅ‚y dramat naszego zbawienia: MÄ™ka, Åšmierć i Zmartwychwstanie Chrystusa. Pan Jezus powiedziaÅ‚: „Jeżeli znaków i cudów nie zobaczycie, nie uwierzycie” (J 4, 48). Nie trzeba szukać cudownych znaków, ale jeżeli Jezus je nam daje, to wtedy powinniÅ›my je z pokorÄ… przyjąć i starać siÄ™ zrozumieć, co przez nie pragnie nam powiedzieć. To dziÄ™ki nim wielu ludzi odzyskaÅ‚o wiarÄ™ w Boga w Trójcy ÅšwiÄ™tej Jedynego, którego nam objawia Jezus Chrystus, obecny w sakramentach oraz nauczajÄ…cy w PiÅ›mie Å›w. i Magisterium KoÅ›cioÅ‚a katolickiego.

Tajemnica, która przerasta nasze myÅ›li

Prawda o Eucharystii, o rzeczywistej obecnoÅ›ci osoby zmartwychwstaÅ‚ego Jezusa pod postaciami chleba i wina, jest jednÄ… z najważniejszych i równoczeÅ›nie najtrudniejszych prawd objawionych nam przez Chrystusa. Poprzez cuda eucharystyczne Pan Jezus pragnie nam naocznie potwierdzić, że to, co mówiÅ‚ na ten temat, jest prawdÄ…: że On rzeczywiÅ›cie daje nam swoje uwielbione ciaÅ‚o i krew jako duchowy pokarm i napój.

Pan Jezus ustanowiÅ‚ EucharystiÄ™ w przeddzieÅ„ swojej MÄ™ki, Åšmierci i Zmartwychwstania. Podczas Ostatniej Wieczerzy „wziÄ…Å‚ chleb i odmówiwszy bÅ‚ogosÅ‚awieÅ„stwo, poÅ‚amaÅ‚ i daÅ‚ uczniom, mówiÄ…c: »Bierzcie i jedzcie, to jest CiaÅ‚o moje«. NastÄ™pnie wziÄ…Å‚ kielich i odmówiwszy dziÄ™kczynienie, daÅ‚ im, mówiÄ…c: »Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza, która za wielu bÄ™dzie wylana na odpuszczenie grzechów«” (Mt 26, 26-28). BiorÄ…c i dajÄ…c apostoÅ‚om chleb i wino, Pan Jezus mówiÅ‚ im: „to jest ciaÅ‚o moje (…), to jest moja krew”, a wiÄ™c powiedziaÅ‚, że chleb, który im daje do spożycia, jest rzeczywiÅ›cie Jego ciaÅ‚em, a wino Jego krwiÄ…, a nie jakimÅ› tylko symbolem.

Już wczeÅ›niej w sÅ‚ynnej mowie eucharystycznej, którÄ… spisaÅ‚ ewangelista Jan, Jezus mówiÅ‚ do zebranych Å»ydów: „Jeżeli nie bÄ™dziecie spożywali CiaÅ‚a Syna CzÅ‚owieczego i nie bÄ™dziecie pili Krwi Jego, nie bÄ™dziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje CiaÅ‚o i pije mojÄ… Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszÄ™ w dniu ostatecznym. CiaÅ‚o moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje CiaÅ‚o i Krew mojÄ… pije, trwa we Mnie, a Ja w nim” (J 6, 53-56). SÅ‚uchacze byli zszokowani tymi sÅ‚owami Jezusa i mówili: „Jak On może nam dać [swoje] ciaÅ‚o do spożycia?” (J 6, 52). Także wielu Jego uczniów gorszyÅ‚o siÄ™, mówiÄ…c: „Trudna jest ta mowa. Któż jej może sÅ‚uchać?” (J 6, 60). Pan Jezus, Å›wiadomy tego, że prawda o Eucharystii wywoÅ‚aÅ‚a u wielu sÅ‚uchaczy szok i zgorszenie, odpowiada sÅ‚owami, poprzez które ukazuje istotÄ™ i wÅ‚aÅ›ciwe rozumienie Eucharystii: „To was gorszy? A gdy ujrzycie Syna CzÅ‚owieczego, jak bÄ™dzie wstÄ™powaÅ‚ tam, gdzie byÅ‚ przedtem?” (J 6, 62). Tymi sÅ‚owami Pan Jezus wskazuje na tajemnicÄ™ uwielbienia swojego czÅ‚owieczeÅ„stwa w Åšmierci, Zmartwychwstaniu i WniebowstÄ…pieniu. WyjaÅ›nia, że bÄ™dzie dawaÅ‚ jako pokarm i napój swoje ciaÅ‚o i krew po WniebowstÄ…pieniu, a wiÄ™c w stanie już uwielbionym i przebóstwionym.

Nie wszyscy sÅ‚uchacze uwierzyli w to, co Jezus mówiÅ‚ o Eucharystii, dlatego zwróciÅ‚ siÄ™ do nich ze sÅ‚owami: „»Lecz poÅ›ród was sÄ… tacy, którzy nie wierzÄ…«. Jezus bowiem na poczÄ…tku wiedziaÅ‚, którzy to sÄ…, co nie wierzÄ…, i kto miaÅ‚ Go wydać” (J 6, 65). Zdrada Judasza zaczęła siÄ™ wtedy, gdy nie uwierzyÅ‚ w to, co mówiÅ‚ Jezus o swojej rzeczywistej obecnoÅ›ci w Eucharystii. Na potwierdzenie tego faktu Jezus powiedziaÅ‚: „»Czyż nie wybraÅ‚em was dwunastu? A jeden z was jest diabÅ‚em«. MówiÅ‚ zaÅ› o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem – jeden z Dwunastu – miaÅ‚ Go wydać” (J 6, 70-71).

Eucharystia to sam zmartwychwstaÅ‚y Jezus w swoim uwielbionym i dlatego niewidzialnym czÅ‚owieczeÅ„stwie. O tej wÅ‚aÅ›nie rzeczywistoÅ›ci mówiÅ‚ Jezus, kiedy wyjaÅ›niaÅ‚ uczniom istotÄ™ Eucharystii (J 6, 62-63). W Åšmierci i Zmartwychwstaniu czÅ‚owieczeÅ„stwo Jezusa zostaje przebóstwione, otrzymuje nowy rodzaj egzystencji: „W Nim bowiem mieszka caÅ‚a peÅ‚nia: bóstwo na sposób ciaÅ‚a” (Kol 2, 9). ZmartwychwstaÅ‚y Jezus, w swoim uwielbionym czÅ‚owieczeÅ„stwie, staje siÄ™ wszechobecny i daje nam w darze Eucharystii siebie samego, dzielÄ…c siÄ™ swoim zmartwychwstaÅ‚ym życiem i miÅ‚oÅ›ciÄ…, abyÅ›my już tu na ziemi doÅ›wiadczali rzeczywistoÅ›ci nieba oraz uczestniczyli w życiu Trójcy ÅšwiÄ™tej.

W obliczu tajemnicy Eucharystii nasz ludzki rozum doÅ›wiadcza swojej nieporadnoÅ›ci i ograniczonoÅ›ci. W encyklice o Eucharystii Jan PaweÅ‚ II pisze: „»Przez konsekracjÄ™ chleba i wina dokonywa siÄ™ przemiana caÅ‚ej substancji chleba w substancjÄ™ CiaÅ‚a Chrystusa, Pana naszego, i caÅ‚ej substancji wina w substancjÄ™ Jego Krwi. TÄ™ przemianÄ™ trafnie i wÅ‚aÅ›ciwie nazwaÅ‚ Å›wiÄ™ty i katolicki KoÅ›cióÅ‚ przeistoczeniem«. RzeczywiÅ›cie, Eucharystia jest misterium fidei – tajemnicÄ…, która przerasta nasze myÅ›li i która może być przyjÄ™ta tylko w wierze, jak czÄ™sto przypominajÄ… katechezy patrystyczne o tym Boskim Sakramencie. »Nie dostrzegaj – zachÄ™ca Å›w. Cyryl Jerozolimski – w chlebie i winie prostych i naturalnych elementów, ponieważ Pan sam wyraźnie powiedziaÅ‚, że sÄ… Jego CiaÅ‚em i Jego KrwiÄ…: potwierdza to wiara, chociaż zmysÅ‚y sugerujÄ… ci coÅ› innego«” (Ecclesia de Eucharistia, 15).

Eucharystia jest dla każdej i każdego z nas najwiÄ™kszym darem i cudem. Poprzez EucharystiÄ™ Jezus daje nam siebie samego, wÅ‚Ä…cza nas w dzieÅ‚o zbawienia, daje nam udziaÅ‚ w swoim zwyciÄ™stwie nad Å›mierciÄ…, grzechem i szatanem, przebóstwia i wprowadza nas w życie w Trójcy ÅšwiÄ™tej. W Eucharystii otrzymujemy „lekarstwo nieÅ›miertelnoÅ›ci, antidotum na Å›mierć” (EE 18). Z tego powodu każde Å›wiadome i dobrowolne zrezygnowanie ze Mszy Å›w. w niedzielÄ™ jest niepowetowanÄ… duchowÄ… stratÄ…, znakiem zaniku wiary – i dlatego jest grzechem ciężkim. Trzeba również pamiÄ™tać, że jeżeli „chrzeÅ›cijanin ma na sumieniu brzemiÄ™ grzechu ciężkiego, to aby mógÅ‚ mieć peÅ‚ny udziaÅ‚ w Ofierze Eucharystycznej, obowiÄ…zkowÄ… staje siÄ™ droga pokuty, poprzez sakrament pojednania” (EE 37).

Zamów prenumeratę

Jeśli jesteś zainteresowany pobraniem całego Numeru w formacie PDF



Artykuł opublikowany na ChrzeÅ›cijaÅ„skim portale za zgodÄ… MiÅ‚ujcie siÄ™! w listopadzie 2010 r.




Czytaj inne artykuły Chrześcijańskie po Polsku




Artykuł został opublikowany zą zgoda Miłujcie się! w lipcu 2014 r.








Submit your article!

Read more articles - Free!

Need translation jobs? Click here!

Translation agencies are welcome to register here - Free!

Freelance translators are welcome to register here - Free!

Subscribe to TranslationDirectory.com newsletter - Free!

Take part in TranslationDirectory.com poll - your voice counts!










Free Newsletter

Subscribe to our free newsletter to receive updates from us:

 

New at the Forum

Read Articles

# 2488
Rosetta Stone and Translation Rates

# 2467
Translation - an Ageless Profession

# 2466
Have Language, Will Travel

# 2486
Почему так мало хороших переводов и хороших переводчиков?

# 2479
Average monthly wage in different European countries

# 2487
Two New Chinese Translations of Hamlet Introduced and Compared

# 2475
Linguistic history of the Indian subcontinent

# 2474
Languages with official status in India

# 2251
The Database: Your Most Valuable Asset!

More articles
More articles for translators

Vote in Polls

All Polls:
Polls on all topics

Christian Polls:
Polls on Christian topics

Financial Polls:
Polls on Financial topics

Polls for Freelancers:

Poll # 104
Have you obtained at least one new client through your facebook account?

Poll # 100
What is the worst time-waster?

Poll # 099
If you work at a laptop, do you usually use touchpad or mouse?

Poll # 094
If you run a translation agency, do you ever outsource / subcontract your projects to other translation agencies?

Poll # 090
What do you like the most about TranslationDirectory.com?

Poll # 088
Which translation portal emails you the largest number of job notifications?

Poll # 087
Which one of the following sites has the most appealing color scheme?

Poll # 085
Do you charge a fine (interest) fee for every day of payment delay?

Poll # 083
Do you have licensed SDL Trados software installed at your computer?

Poll # 079
Have you always dreamt to become a translator?

Poll # 078
Do you plan to be a freelance translator for the rest of your life?

Poll # 077
Is it necessary to learn translation theory in order to become a good translator?

Poll # 076
Will human translation be entirely replaced by machine translation in the future?

Poll # 074
Do you have savings?

Poll # 065
Do you know that the Bible is the most popular book in the world?

Poll # 063
What is the purpose of your life?

Poll # 059
How many hours per night do you sleep (in average)?

More polls
More polls for freelancers


translation jobs
christianity portal


 

 
Copyright © 2003-2024 by TranslationDirectory.com
Legal Disclaimer
Site Map