Християнські статті. Чому знак миру в різних спільнотах передається по різному?.
Welcome to the world of language jobs!
 
Portal for Language Professionals and their Clients.  39,000+ Freelance Translators.  7,000+ Translation Agencies.
Християнські статті - Чому знак миру в різних спільнотах передається по різному?
Home Database of Translation Agencies Database of Translators Become a Member! Submit Your Article Hire Translators!

Menu

  Upload Your Resume
  Add Your Translation Agency
  Become a Member
  Edit Your Profile
  Find Translation Jobs
  Find Rare Translation Jobs
  Find Very Rare Language Jobs
  Find Jobs in Rarest Pairs
  Receive All Jobs by RSS
  Work for Translation Agencies
  Post Your Translation Job
  Hire Translators-Members
  Hire All Translators
  Easily Contact Translators
  Hire Translation Agencies Members
  Contact All Translation Agencies
  Obtain Blacklisted Employers
  Apply to Collection Agencies
  Read Articles (By Category)
  Read Articles (By Index)
  Read Sense-of-Life Articles
  Read Work-at-Home Articles
  Use Free Dictionaries
  Use Free Glossaries
  Use Free Translators
  Use Free Software
  Vote in Polls for Translators
  Subscribe to Free Newsletter
  Advertise Here
  Buy Database of Translators
  Buy Translation Agencies List
  Buy Membership
  Watch Out for Scam E-mails
  Read Testimonials
  Read More Testimonials
  Read Even More Testimonials
  Read Yet More Testimonials
  Read Still More Testimonials
  Become our Customer
  Use Resources for Translators
  Use Online Directory
  Read our FAQ
  Ask Questions in Forum
  Use Sitemap
  Admire God's Creations

Чому знак миру в різних спільнотах передається по різному?




Чому знак миру в різних спільнотах передається по різному?ПИТАННЯ: Чому в одних громадах вітання миру здійснюється через рукостискання, а в інших легким поклоном голови? Чому правила не єдині для всіх?

ВІДПОВІДЬ: Святий Юстин, який залишив найстаріше (155 р.) відоме нам свідчення про євхаристійне богослужіння, в своєму посланні до імператора Антоніна Пія так описував момент вітання миру: «Потім всі встаємо і підносимо молитви, як за себе, так і (...) за всіх інших, які перебувають всюди, щоб удостоїлися ми (...) стати такими, які і за ділами ведуть правильний спосіб життя і виконавцями заповідей для отримання вічного спасіння. Після закінчення молитов ми вітаємо один одного поцілунком». Це перший опис обряду вітання миру під час Меси свідчить про те, що протягом століть воно зазнало великих змін. В першу чергу це стосується самого моменту: у другому столітті, згідно зі свідоцтвом св. Юстина, воно здійснювалося після закінчення Літургії Слова і перед приношенням дарів. І сам обряд полягав в «цілуванні». Це відразу ж відсилає нас до різних фрагментів з Нового Завіту, де говориться про вітання саме таким жестом: «Вітайте один одного святим поцілунком», - напоумляє апостол Павло римлян (Рим 16,16); з тими ж словами він звертається і до коринтян, і до солунян. «Вітайте один одного поцілунком любови», - навчає апостол Петро (1 Пт 5,14). Дійсно, в перші століття вітання миру полягало в поцілунку. Згідно з Апостольським переданням, цим поцілунком обмінювалися тільки віруючі однієї статі. Пізніше вітання миру стало виходити від священнослужителя і передавалося в єрархічному порядку. Згідно документованим свідченням ІХ століття, вітання миру відбувалося в такий спосіб: спочатку священник цілував вівтар в знак миру, залишеного Христом, потім обмінювався знаком миру з дияконом, той - з іподияконом і далі - з іншими членами духовенства.

Історики Церкви не беруться з точністю стверджувати, коли поцілунок миру було замінено на обійми, але поступово це сталося як на Заході, так і на Сході. Що стосується латинського обряду, то звичай цілування в уста засвідчений ще в кінці ХV і початку ХVІ століття - поряд з цілуванням плеча, про який є згадки в період з Х по ХІІІ століття. В останнє десятиліття XV століття був введений поцілунок в щоку. А в деяких місалах йдеться про особливий предмет, за допомогою якого віруючі обмінювалися привітанням миру - osculatorium. Його називали також знаряддям миру. Іноді це була патена, євангеліарій, частіше - «tabula pacis». Офіційно оскулаторій був введений Міссалом Пія V (1570 рік). У ньому даються докладні вказівки щодо обряду вітання миру: спочатку священник повинен був цілувати вівтар і «знаряддя миру», потім передавати це знаряддя миру іншому служителю. При відсутності інших служителів обмін привітанням миру не передбачався. На урочистих Месах обряд вітання миру відбувався поцілунком в щоку і відстороненими обіймами. По суті, навіть не обіймами: як пояснювалося в уточненні Священної конгрегації обрядів, ці обійми відбувалося так: «Диякон ставить свої руки під руки священника».

В сучасному міссалі залишена велика свобода в способі побажання миру на Мессі. Про це сказано наступне: «Що стосується знаку вітання миру, то він визначається Конференціями єпископів в залежності від особливостей і звичаїв кожного конкретного народу. Однак личить, щоб кожен обмінювався привітанням миру тільки з розташованими поблизу стриманим чином».

Зовсім недавно, в 2014 році, Конгрегація богослужінь і дисципліни Таїнств оприлюднила окружне послання «Ритуальний вираз дару миру під час Меси». У ньому підкреслюється особливе богословське значення вітання миру. «В римській літургійній традиції, - читаємо в документі, - вітання миру відбувається перед Причастям в силу богословського значення. Його відправною точкою є євхаристійне споглядання пасхальної таємниці ... таким чином, воно постає як «пасхальний поцілунок» воскреслого Христа, який перебуває на престолі».

У постсинодальному апостольському напоумленні «Sacramentum caritatis» Папа Бенедикт XVI підкреслює: «Євхаристія за своєю природою є Таїнством миру. Цей аспект євхаристійної Таємниці знаходить у Божественній літургії особливий вираз в обряді вітання миру. Це, без сумніву, дуже цінний знак (пор. Ів 14, 27). В нашу епоху, настільки страшно обтяжену конфліктами, цей жест, навіть з точки зору загального сприйняття, несе в собі особливий сенс, оскільки Церква завжди вважає властивим їй завданням просити у Господа для себе і для всієї людської сім'ї дару миру і єдності. Мир, безперечно, є незгасимою тугою в серці кожної людини. Церква виявляється виразником того прохання про спокій і примирення, яке піднімається з глибини душі кожної людини доброї волі, і зводить його до Того, Хто «є наш мир» (Еф 2, 14) і Хто здатний примиряти народи і окремих людей навіть там, де людські зусилля зазнають краху. Звідси зрозуміло те хвилювання, з яким часто переживається обряд вітання миру на Божественній літургії. У зв'язку з цим під час Синоду Єпископів було визнано доречним впорядкувати цей жест, який може приймати надмірні вираження, викликаючи деяке замішання в спільноті безпосередньо перед причастям. Добре, зважаючи на це, пам'ятати, що тверезе ставлення, необхідне для підтримки належної богослужінню атмосфери, - наприклад, в тому, щоб обмінюватися привітанням миру тільки з тими, хто знаходиться зовсім близько, - нічого не відніме з високого значення цього жесту світу (49).

В окружному посланні Конгрегації богослужінь і дисципліни Таїнств даються деякі конкретні вказівки щодо вітання миро, спрямовані на те, щоб віруючі найбільш повно відображали християнське розуміння миру. Як і раніше, сам знак вітання миру визначається єпископськими конференціями, згідно з деякими рекомендаціями. В першу чергу в документі Конгрегації підкреслюється, що цей жест не повинен бути «механічним», і в деяких обставинах краще взагалі опустити обряд вітання миру. Там, де в звичай увійшли «дружні і мирські» жести вітання, їх доречно замінити «на інші, більш специфічні», говорить окружне послання Конгрегації богослужінь. Які саме - не уточнюється, але перераховані зловживання, яких слід уникати. Зокрема, це спів під час привітання миру, не передбачений в римському обряді. Потім, переміщення віруючих з місця на місце для обміну привітанням; віддалення священника від вівтаря для того, щоб вітати деяких з вірних; слід уникати також використання моменту вітання миру для взаємних привітань, співчуттів чи побажань особливо на урочистих Месах, а також на Месах вінчання, поховання і так далі.



Джерело: http://catholicnews.org.ua/





Опубліковано у травні 2017 р.








Читайте також інші статті українською




 








Submit your article!

Read more articles - Free!

Need translation jobs? Click here!

Translation agencies are welcome to register here - Free!

Freelance translators are welcome to register here - Free!

Subscribe to TranslationDirectory.com newsletter - Free!

Take part in TranslationDirectory.com poll - your voice counts!










Free Newsletter

Subscribe to our free newsletter to receive updates from us:

 

New at the Forum

Read Articles

# 2488
Rosetta Stone and Translation Rates

# 2467
Translation - an Ageless Profession

# 2466
Have Language, Will Travel

# 2486
Почему так мало хороших переводов и хороших переводчиков?

# 2479
Average monthly wage in different European countries

# 2487
Two New Chinese Translations of Hamlet Introduced and Compared

# 2475
Linguistic history of the Indian subcontinent

# 2474
Languages with official status in India

# 2251
The Database: Your Most Valuable Asset!

More articles
More articles for translators

Vote in Polls

All Polls:
Polls on all topics

Christian Polls:
Polls on Christian topics

Financial Polls:
Polls on Financial topics

Polls for Freelancers:

Poll # 104
Have you obtained at least one new client through your facebook account?

Poll # 100
What is the worst time-waster?

Poll # 099
If you work at a laptop, do you usually use touchpad or mouse?

Poll # 094
If you run a translation agency, do you ever outsource / subcontract your projects to other translation agencies?

Poll # 090
What do you like the most about TranslationDirectory.com?

Poll # 088
Which translation portal emails you the largest number of job notifications?

Poll # 087
Which one of the following sites has the most appealing color scheme?

Poll # 085
Do you charge a fine (interest) fee for every day of payment delay?

Poll # 083
Do you have licensed SDL Trados software installed at your computer?

Poll # 079
Have you always dreamt to become a translator?

Poll # 078
Do you plan to be a freelance translator for the rest of your life?

Poll # 077
Is it necessary to learn translation theory in order to become a good translator?

Poll # 076
Will human translation be entirely replaced by machine translation in the future?

Poll # 074
Do you have savings?

Poll # 065
Do you know that the Bible is the most popular book in the world?

Poll # 063
What is the purpose of your life?

Poll # 059
How many hours per night do you sleep (in average)?

More polls
More polls for freelancers


translation jobs
christianity portal


 

 
Copyright © 2003-2024 by TranslationDirectory.com
Legal Disclaimer
Site Map