Християнські статті. Як Католицька Церква ставиться до трансплантації органів?.
Welcome to the world of language jobs!
 
Portal for Language Professionals and their Clients.  39,000+ Freelance Translators.  7,000+ Translation Agencies.
Християнські статті - Як Католицька Церква ставиться до трансплантації органів?
Home Database of Translation Agencies Database of Translators Become a Member! Submit Your Article Hire Translators!

Menu

  Upload Your Resume
  Add Your Translation Agency
  Become a Member
  Edit Your Profile
  Find Translation Jobs
  Find Rare Translation Jobs
  Find Very Rare Language Jobs
  Find Jobs in Rarest Pairs
  Receive All Jobs by RSS
  Work for Translation Agencies
  Post Your Translation Job
  Hire Translators-Members
  Hire All Translators
  Easily Contact Translators
  Hire Translation Agencies Members
  Contact All Translation Agencies
  Obtain Blacklisted Employers
  Apply to Collection Agencies
  Read Articles (By Category)
  Read Articles (By Index)
  Read Sense-of-Life Articles
  Read Work-at-Home Articles
  Use Free Dictionaries
  Use Free Glossaries
  Use Free Translators
  Use Free Software
  Vote in Polls for Translators
  Subscribe to Free Newsletter
  Advertise Here
  Buy Database of Translators
  Buy Translation Agencies List
  Buy Membership
  Watch Out for Scam E-mails
  Read Testimonials
  Read More Testimonials
  Read Even More Testimonials
  Read Yet More Testimonials
  Read Still More Testimonials
  Become our Customer
  Use Resources for Translators
  Use Online Directory
  Read our FAQ
  Ask Questions in Forum
  Use Sitemap
  Admire God's Creations

Як Католицька Церква ставиться до трансплантації органів?




Як Католицька Церква ставиться до трансплантації органів?ПИТАННЯ: Як Католицька Церква ставиться до трансплантації органів?

ВІДПОВІДЬ: Католицька Церква розглядає трансплантацію органів як велике надбання науки. «Пересадка органів, - говорить Катехизм Католицької Церкви, - відповідає моральному закону і може бути гідна похвали, якщо фізичний і психологічний ризик, який бере на себе донор, пропорційний очікуваному благу для пацієнта» (2296). Трансплантація органів неприйнятна, якщо донор або його законні представники не дають на те згоди, повністю віддаючи собі звіт в тому, що відбувається. Морально неприпустимо також провокувати інвалідність або смерть однієї людини заради того, щоб продовжити життя або поліпшити якість життя іншій.

Святий Іван Павло II, виступаючи в 2000-му році на Міжнародному конгресі з трансплантації, заявив, що ця практика є «великим завоюванням науки на служінні людині». Завдяки пересадці органів були врятовані численні життя, і в перспективі справжньої культури самовіддачі й солідарності трансплантаційна медицина є «цінним інструментом для виконання найпершого завдання медичного мистецтва, а саме служіння людського життя».

Цю тему Папа Войтила заторкує і в енцикліці "Evangelium Vitae": він говорить про жести повсякденного героїзму, серед яких «особливого визнання заслуговує донорство органів, що відбувається в злагоді з вимогами етики заради порятунку здоров'я або навіть життя хворих, іноді позбавлених будь-якої надії» (86).

Безумовно, перед обличчям цього досягнення науки і медицини виникає чимало етичних сумнівів. Основним етичним критерієм у цій галузі є захист і просування цілісного блага людської особистості. Це означає, що існують межі, продиктовані не тільки технічною неможливістю пересадки, а й моральною неприпустимістю. За кожною пересадкою стоїть моральний вибір: рішення безкорисливо віддати частину свого тіла заради здоров'я і благополуччя іншої людини. Цей благородний жест є справжнім вираженням любові. Адже людина не віддає просто щось своє, але віддає частинку себе, частинку свого тіла. «В силу своєї істотної єдності з розумною душею людське тіло не може розглядатися тільки як сукупність тканин, органів і функцій, - нагадує документ Конгрегації віровчення" Donum Vitae ", - але це складова частина особистості, яка через нього проявляє і виражає себе» (3 ). Звідси випливає моральна неприпустимість будь-якого комерційного використання органів: це зневажає гідність людської особистості.

Як ми вже відзначили спочатку, цитуючи Катехизм, для трансплантації необхідно усвідомлену згоду. Це означає, що людина повинна приймати рішення свідомо і вільно, будучи повністю обізнаною про наслідки. Таку ж обізнану згоду повинен дати і той, хто отримує донорський орган.

Ще один важливий аспект: життєво важливі органи (тобто ті, без яких функціонування організму неможливо) можуть бути вилучені тільки у людини, смерть якої вже констатована. Це вимагає особливої уваги до проблеми констатації смерті. «Смерть, - говорив Іван Павло II, виступаючи на Конгресі з трансплантації, - полягає в дезінтеграції тієї багатоскладної і цілісної єдності, якою є людина, і, як наслідок, відбувається відділення життєвого начала, тобто душі людини, від її тілесності. Смерть людини, що сприймається в цьому радикальному сенсі, - це подія, яку неможливо безпосередньо визначити за допомогою наукової технології або емпіричної методики. Але людський досвід показує, що настання смерті людини неминуче супроводжують біологічні ознаки, які люди навчилися дізнаватися все глибше і точніше. Так звані критерії констатації смерті, використовувані сьогодні медициною, не слід сприймати як науково-технічне визначення точного моменту смерті людини, але як надійний спосіб, запропонований наукою для визначення біологічних ознак приходу смерті людини. <...> Добре відомо, що з деякого часу різні наукові судження про констатацію смерті змістили акцент з традиційних серцево-дихальних ознак в сторону неврологічного критерію, тобто чітко встановленого і загального для всього наукового співтовариства параметра повного і незворотного припинення будь-якої мозкової діяльності ... оскільки це є ознакою втраченої здатності до інтеграції організму як такого. Перед лицем сучасних параметрів констатації смерті, що відносяться як до мозкових ознак, так і до традиційних серцево-дихальних, Церква не висловлює наукової думки, але обмежується євангельською відповідальністю, щоб зіставити дані медичної науки з цілісним розумінням особистості відповідно до християнської перспективи, виявляючи невідповідності та ймовірні суперечності, які загрожують гідності людини. На цій основі можна стверджувати, що новий критерій констатації смерті, про який згадувалося вище, а саме повне і невідворотне припинення мозкової діяльності, за умови, що його застосовують коректно, не входить в протиріччя з основними елементами коректного антропологічного сприйняття. Тому медичний працівник, на якому лежить професійна відповідальність за цю констатацію, може ґрунтуватися на цьому критерії, щоб в кожному окремому випадку досягти того рівня надійності етичного судження, яку моральна доктрина визначає терміном «моральна достовірність» - достовірність, достатня для того, щоб діяти етично коректно. Однак лише в рамках такої вірогідності морально допустимо проводити необхідні технічні процедури з вилучення органів для пересадки, при наявності обізнаної згоди донора або його законних представників».

Міркуючи про пересадку органів, слід особливим чином згадати про вилучення органів у новонароджених дітей з аненцефалією. Відносно цих дітей немає ніяких додаткових застережень в тому, що стосується вилучення органів після констатації їх смерті. Дитині, народженій без головного мозку, згідно з християнським моральним вченням, слід забезпечити звичайний догляд, уникаючи терапевтичної наполегливості, до моменту зупинки серця і припинення дихання. Тільки після цього можна приступити до вилучення органів для пересадки.

Однак не всі органи пересаджувати морально допустимо. У Хартії Папської ради з душпастирства працівників охорони здоров'я такими органами названі головний мозок і гонади. Йдеться про органи, які складають унікальність людської особистості, і охороняти цю унікальність покликана медична наука.

Ще одне серйозне етичне питання, пов'язане з трансплантацією, - це розподіл донорських органів між пацієнтами. Відомо, що створюються спеціальні листи очікування. Єдиним критерієм черговості повинні бути клінічні та імунологічні показники. Цей критерій поважає людину як таку, а не такі її характеристики, як вік, стать, релігія, соціальний стан та ін. і не продиктований утилітаризмом, тобто не залежить від будь-яких здібностей людини, її суспільної значимості і т.д. Іншими словами, в листі очікування не повинно бути пріоритетних місць для відомих і талановитих особистостей. Всі ці критерії породжують дискримінацію.

Що стосується ксенотрансплантації, тобто пересадки органів тварин людині, то ще Папа Пій XII висловився на цю тему в 1956 році, підкресливши, що пересаджений орган не порушує психологічної або генетичної недоторканності людини (тоді мова йшла про пересадку рогівки).

Разом з визнанням досягнень науки, як свідчить Хартія працівників охорони здоров'я, Церква заохочує вивчення методів, альтернативних пересадці органів, таких як протезування, при цьому відкидаючи все, що зневажає людську гідність, зокрема, будь-які спроби людського клонування і маніпуляції ембріонами для отримання людських органів. Ці методи морально неприпустимі, навіть якщо вони переслідують благі цілі.

До морально прийнятних видів лікування відносяться й інші способи втручання, альтернативні пересадці, за умови, що не використовуються ні ембріони, ні ембріональні клітини. Можливе використання дорослих стовбурових клітин. Саме в цьому напрямку повинна йти наука, яка прагне до поваги гідності людини, в тому числі на стадії ембріона.



Джерело: http://catholicnews.org.ua/





Опубліковано у травні 2017 р.








Читайте також інші статті українською




 








Submit your article!

Read more articles - Free!

Need translation jobs? Click here!

Translation agencies are welcome to register here - Free!

Freelance translators are welcome to register here - Free!

Subscribe to TranslationDirectory.com newsletter - Free!

Take part in TranslationDirectory.com poll - your voice counts!










Free Newsletter

Subscribe to our free newsletter to receive updates from us:

 

New at the Forum

Read Articles

# 2488
Rosetta Stone and Translation Rates

# 2467
Translation - an Ageless Profession

# 2466
Have Language, Will Travel

# 2486
Почему так мало хороших переводов и хороших переводчиков?

# 2479
Average monthly wage in different European countries

# 2487
Two New Chinese Translations of Hamlet Introduced and Compared

# 2475
Linguistic history of the Indian subcontinent

# 2474
Languages with official status in India

# 2251
The Database: Your Most Valuable Asset!

More articles
More articles for translators

Vote in Polls

All Polls:
Polls on all topics

Christian Polls:
Polls on Christian topics

Financial Polls:
Polls on Financial topics

Polls for Freelancers:

Poll # 104
Have you obtained at least one new client through your facebook account?

Poll # 100
What is the worst time-waster?

Poll # 099
If you work at a laptop, do you usually use touchpad or mouse?

Poll # 094
If you run a translation agency, do you ever outsource / subcontract your projects to other translation agencies?

Poll # 090
What do you like the most about TranslationDirectory.com?

Poll # 088
Which translation portal emails you the largest number of job notifications?

Poll # 087
Which one of the following sites has the most appealing color scheme?

Poll # 085
Do you charge a fine (interest) fee for every day of payment delay?

Poll # 083
Do you have licensed SDL Trados software installed at your computer?

Poll # 079
Have you always dreamt to become a translator?

Poll # 078
Do you plan to be a freelance translator for the rest of your life?

Poll # 077
Is it necessary to learn translation theory in order to become a good translator?

Poll # 076
Will human translation be entirely replaced by machine translation in the future?

Poll # 074
Do you have savings?

Poll # 065
Do you know that the Bible is the most popular book in the world?

Poll # 063
What is the purpose of your life?

Poll # 059
How many hours per night do you sleep (in average)?

More polls
More polls for freelancers


translation jobs
christianity portal


 

 
Copyright © 2003-2024 by TranslationDirectory.com
Legal Disclaimer
Site Map