Chrześcijańskie Artykuły. Źródło Bożego Miłosierdzia.
Welcome to the world of language jobs!
 
Portal for Language Professionals and their Clients.  39,000+ Freelance Translators.  7,000+ Translation Agencies.
Artykuły Chrześcijańskie - Źródło Bożego Miłosierdzia
Home Database of Translation Agencies Database of Translators Become a Member! Submit Your Article Hire Translators!

Menu

  Upload Your Resume
  Add Your Translation Agency
  Become a Member
  Edit Your Profile
  Find Translation Jobs
  Find Rare Translation Jobs
  Find Very Rare Language Jobs
  Find Jobs in Rarest Pairs
  Receive All Jobs by RSS
  Work for Translation Agencies
  Post Your Translation Job
  Hire Translators-Members
  Hire All Translators
  Easily Contact Translators
  Hire Translation Agencies Members
  Contact All Translation Agencies
  Obtain Blacklisted Employers
  Apply to Collection Agencies
  Read Articles (By Category)
  Read Articles (By Index)
  Read Sense-of-Life Articles
  Read Work-at-Home Articles
  Use Free Dictionaries
  Use Free Glossaries
  Use Free Translators
  Use Free Software
  Vote in Polls for Translators
  Subscribe to Free Newsletter
  Advertise Here
  Buy Database of Translators
  Buy Translation Agencies List
  Buy Membership
  Watch Out for Scam E-mails
  Read Testimonials
  Read More Testimonials
  Read Even More Testimonials
  Read Yet More Testimonials
  Read Still More Testimonials
  Become our Customer
  Use Resources for Translators
  Use Online Directory
  Read our FAQ
  Ask Questions in Forum
  Use Sitemap
  Admire God's Creations

Źródło Bożego Miłosierdzia




Pan Jezus za poÅ›rednictwem Å›w. siostry Faustyny wielokrotnie podejmuje temat sakramentu pojednania. Chce tym samym pomóc nam w odkryciu cudu Bożego miÅ‚osierdzia, który uobecnia siÄ™ w sakramencie pokuty. DziÄ™ki temu sakramentowi możemy podnosić siÄ™ z każdego grzechu i pojednać siÄ™ z Bogiem, który jako jedyny może zaspokoić swojÄ… miÅ‚oÅ›ciÄ… najgÅ‚Ä™bsze pragnienia naszych serc.

Pan Jezus żali siÄ™ siostrze Faustynie, że niektóre dusze nie korzystajÄ… z sakramentu pokuty. Chce zachÄ™cić tych, którzy z powodu swych licznych grzechów bojÄ… siÄ™ przystÄ…pić do kratek konfesjonaÅ‚u: „Choćby dusza byÅ‚a jak trup rozkÅ‚adajÄ…ca siÄ™ i choćby po ludzku nie byÅ‚o już wskrzeszenia, i wszystko już stracone, nie tak jest po Bożemu. Cud miÅ‚osierdzia Bożego wskrzesza tÄ™ duszÄ™ w caÅ‚ej peÅ‚ni” (Dz. 1448). Im bardziej ktoÅ› jest chory, tym bardziej potrzebuje lekarza. Im wiÄ™cej dusza ma grzechów, tym bardziej potrzebuje miÅ‚osiernego przebaczenia i uzdrowienia ran zadanych przez grzech. Pan jednak przestrzega tych, którzy chcÄ… trwać w grzechach ciężkich i nie chcÄ… siÄ™ nawrócić lub odkÅ‚adajÄ… moment pojednania z Bogiem na chwilÄ™ Å›mierci. SÄ… oni na bardzo niebezpiecznej drodze, gdyż zamkniÄ™cie siÄ™ na Boże przebaczenie zamyka czÅ‚owiekowi również drogÄ™ do zbawienia wiecznego: „Przemawiam do nich przez wyrzuty sumienia, przez niepowodzenia i cierpienia, przez burze i przez gÅ‚os KoÅ›cioÅ‚a, a jeÅ›li udaremniÄ… Å‚aski moje, (…) zostawiam ich samym sobie (…)” (Dz.  1728); „O biedni, którzy nie skorzystajÄ… z tego cudu miÅ‚osierdzia Bożego; na darmo bÄ™dziecie woÅ‚ać, ale bÄ™dzie już za późno” (Dz. 1448).

Przed spowiedziÄ… dobrze jest „ (...) wspomnieć na mÄ™kÄ™ Pana Jezusa i w tym obudzÄ™ skruchÄ™ serca. O ile to możliwe (…) – zawsze ćwiczyć siÄ™ w żalu doskonaÅ‚ym. Nim przystÄ…piÄ™ do kratki, wejdÄ™ wpierw w otwarte i najmiÅ‚osierniejsze Serce Zbawiciela” (Dz. 225). W żalu doskonaÅ‚ym żaÅ‚ujemy za grzechy nie dlatego, że boimy siÄ™ potÄ™pienia czy kary, ale dlatego, że zraniliÅ›my serce Boga, który stajÄ…c siÄ™ prawdziwym czÅ‚owiekiem, oddaÅ‚ za nas swoje życie, by nas uwolnić od grzechu i dać nam życie wieczne.

Ważne jest też to, by spowiednik, do którego przychodzimy, byÅ‚ otoczony naszÄ… modlitwÄ…. Narzekamy nieraz na spowiedników, ale co sami zrobiliÅ›my, by pomóc im w tej trudnej posÅ‚udze pojednania? JeÅ›li nic, to nie możemy mieć pretensji. Pisze o tym Å›w. Faustyna: „JednÄ… rzecz zrozumiaÅ‚am, że muszÄ™ siÄ™ wiele modlić za każdego spowiednika o Å›wiatÅ‚o Ducha ÅšwiÄ™tego, bo kiedy przystÄ™pujÄ™ do konfesjonaÅ‚u, a wpierw nie pomodliÅ‚am siÄ™ gorÄ…co, to niewiele mnie zrozumiaÅ‚ spowiednik” (Dz. 647).

Siostra Faustyna daje nam konkretne rady, abyÅ›my mogli mieć pożytek ze spowiedzi: „Pierwsze – caÅ‚kowita szczerość i otwartość. NajÅ›wiÄ™tszy i najmÄ…drzejszy spowiednik nie może wlać w duszÄ™ tego, co pragnie, jeÅ›li dusza nie bÄ™dzie szczera i otwarta. Dusza nieszczera, skryta, naraża siÄ™ na wielkie niebezpieczeÅ„stwo w życiu duchowym.

Drugie sÅ‚owo – pokora. Pycha utrzymuje duszÄ™ w ciemnoÅ›ci i ona nie chce dokÅ‚adnie wniknąć w gÅ‚Ä…b swej nÄ™dzy, maskuje siÄ™ i unika wszystkiego, co by jÄ… uleczyć miaÅ‚o.

Trzecie sÅ‚owo – to posÅ‚uszeÅ„stwo. Dusza nieposÅ‚uszna nie odniesie żadnego zwyciÄ™stwa, choćby jÄ… sam Pan Jezus bezpoÅ›rednio spowiadaÅ‚. (…) Dusza nieposÅ‚uszna nic nie postÄ…pi w doskonaÅ‚oÅ›ci i nie da sobie rady w życiu duchowym” (Dz. 113).

Pan Jezus powiedziaÅ‚ do siostry Faustyny: „(…) jak bÄ™dziesz postÄ™pować ze spowiednikiem, tak Ja bÄ™dÄ™ postÄ™powaÅ‚ z tobÄ…. JeÅ›li bÄ™dziesz siÄ™ ukrywać przed nim, (…) to i Ja ukryjÄ™ siÄ™ przed tobÄ… i pozostaniesz sama” (Dz. 269). Podczas jednej ze swoich spowiedzi s. Faustyna w pewnej chwili zauważyÅ‚a, że to sam Jezus jÄ… spowiada. I stwierdziÅ‚a: „WidzÄ™, jak Jezus broni spowiedników. Sam wchodzi w ich dziaÅ‚anie” (Dz. 331). Podobnie mówiÅ‚ do niej Pan Jezus: „Jak siÄ™ przygotowujesz w mojej obecnoÅ›ci, tak siÄ™ i spowiadasz przede MnÄ…; kapÅ‚anem siÄ™ tylko zasÅ‚aniam. Nigdy nie rozbieraj, jaki jest ten kapÅ‚an, którym siÄ™ zasÅ‚oniÅ‚em, i tak siÄ™ odsÅ‚aniaj w spowiedzi, jako przede MnÄ…, a duszÄ™ twojÄ… napeÅ‚niÄ™ Å›wiatÅ‚em moim” (Dz. 1725); „Å»yczenia jego [spowiednika] sÄ… życzeniami moimi” (Dz. 331).

IdÄ…c do spowiedzi, idziemy do Pana Jezusa. Istnieje bowiem pewien rozdźwiÄ™k, gdy z jednej strony spotykamy w konfesjonale kapÅ‚ana, który zupeÅ‚nie nas nie zna, a z drugiej chcemy siÄ™ spotkać z Jezusem, który zna nas jak nikt inny. Może siÄ™ wówczas zdarzyć, że taki przypadkowy ksiÄ…dz nas nie zrozumie, czy też nieodpowiednio nas potraktuje. Dlatego wskazane jest, abyÅ›my mieli staÅ‚ego spowiednika. Nieraz rada dana przez spowiednika jednej osobie nie bÄ™dzie korzystna dla innej. JeÅ›li wiÄ™c ksiÄ…dz nas nie zna, nie może udzielić nam rad indywidualnych, a jedynie ogólne.

Nikt też nie jest sÄ™dziÄ… w swojej sprawie, dlatego zawsze bardziej obiektywne niż nasze bÄ™dzie spojrzenie staÅ‚ego spowiednika. Pozwoli to nam uniknąć wpadania w skrajnoÅ›ci i ulegania subiektywnym odczuciom. DziÄ™ki staÅ‚emu spowiednikowi: „(…) jaÅ›niej poznaje siÄ™ wolÄ™ Bożą, wierniej jÄ… wypeÅ‚nia, idzie drogÄ… pewnÄ… i bezpiecznÄ…. Umie on ominąć skaÅ‚y, o które [dusza] rozbić by siÄ™ mogÅ‚a” (Dz. 331); „LÄ™k mnie teraz przejmuje, gdy któraÅ› dusza mówi, że nie ma spowiednika. Ponieważ wiem, jak wielkie szkody sama ponosiÅ‚am, kiedy nie miaÅ‚am tej pomocy. Bez kierownika Å‚atwo można zejść na manowce” (Dz. 61).

„Kiedy odejdÄ™ od kratki, obudzÄ™ w duszy mojej wielkÄ… wdziÄ™czność ku Trójcy ÅšwiÄ™tej za ten niepojÄ™ty cud miÅ‚osierdzia Bożego, który siÄ™ dokonuje w duszy” – pisze Å›wiÄ™ta (Dz. 225). Tak wiele kosztowaliÅ›my Pana Jezusa na krzyżu, tak wiele wycierpiaÅ‚ On za nas, by teraz Jego Krew obmywaÅ‚a nas w sakramencie pojednania. A my – jak Mu siÄ™ odwdziÄ™czymy? „Nie umiem dziÄ™kować Ci, Panie, bo maÅ‚e sÄ… moje sÅ‚owa, zechciej przyjąć moje milczenie i naucz mnie życiem dziÄ™kować…” (sÅ‚owa piosenki).

Owocne przeżywanie sakramentu pojednania wpÅ‚ywa na przemianÄ™ naszego życia: „Ze spowiedzi Å›wiÄ™tej powinniÅ›my odnosić dwie korzyÅ›ci: do spowiedzi przychodzimy po uleczenie i po wychowanie – nasza dusza potrzebuje ciÄ…gÅ‚ego wychowania” (Dz. 377). Tylko przebaczajÄ…ca miÅ‚ość Boża potrafi ukoić ból zadany przez grzechowe rany. DziÄ™ki temu Pan bÄ™dzie nas uwalniaÅ‚ z grzechów i dawaÅ‚ nam siÅ‚Ä™ do czynienia dobra. PostanawiajÄ…c poprawÄ™, powinniÅ›my pomyÅ›leć, w jaki sposób ma siÄ™ konkretnie dokonać nasza praca nad sobÄ…, samowychowanie, aby sÅ‚owa „postanawiam poprawÄ™” nie byÅ‚y puste. Pokażmy Jezusowi naszymi czynami, że naprawdÄ™ zależy nam na zerwaniu z grzechem i życiu wedÅ‚ug Jego woli.

Niech sÅ‚owo Boże ukaże nam, czym jest grzech i czym Boże przebaczenie: „Winy moje gniotÄ… mnie jak ciężkie brzemiÄ™ (…). Przez caÅ‚y dzieÅ„ chodzÄ™ smutny. Póki milczaÅ‚em, usychaÅ‚y koÅ›ci moje. Grzech mój wyznaÅ‚em Tobie i nie ukryÅ‚em mej winy. RzekÅ‚em: »WyznajÄ™ nieprawość mojÄ… wobec Pana«, a TyÅ› darowaÅ‚ zÅ‚o mego grzechu. Szczęśliwy czÅ‚owiek, któremu Pan nie poczytuje winy. Niech siÄ™ radujÄ… koÅ›ci, któreÅ› skruszyÅ‚!” (Ps 38, 5.7; Ps 32, 2.3.5; Ps  51, 10).

Zamów prenumeratę

Jeśli jesteś zainteresowany pobraniem całego Numeru w formacie PDF



Artykuł opublikowany na ChrzeÅ›cijaÅ„skim portale za zgodÄ… MiÅ‚ujcie siÄ™! w listopadzie 2010 r.




Czytaj inne artykuły Chrześcijańskie po Polsku




Artykuł został opublikowany zą zgoda Miłujcie się! w czerwcu 2014 r.








Submit your article!

Read more articles - Free!

Need translation jobs? Click here!

Translation agencies are welcome to register here - Free!

Freelance translators are welcome to register here - Free!

Subscribe to TranslationDirectory.com newsletter - Free!

Take part in TranslationDirectory.com poll - your voice counts!










Free Newsletter

Subscribe to our free newsletter to receive updates from us:

 

New at the Forum

Read Articles

# 2488
Rosetta Stone and Translation Rates

# 2467
Translation - an Ageless Profession

# 2466
Have Language, Will Travel

# 2486
Почему так мало хороших переводов и хороших переводчиков?

# 2479
Average monthly wage in different European countries

# 2487
Two New Chinese Translations of Hamlet Introduced and Compared

# 2475
Linguistic history of the Indian subcontinent

# 2474
Languages with official status in India

# 2251
The Database: Your Most Valuable Asset!

More articles
More articles for translators

Vote in Polls

All Polls:
Polls on all topics

Christian Polls:
Polls on Christian topics

Financial Polls:
Polls on Financial topics

Polls for Freelancers:

Poll # 104
Have you obtained at least one new client through your facebook account?

Poll # 100
What is the worst time-waster?

Poll # 099
If you work at a laptop, do you usually use touchpad or mouse?

Poll # 094
If you run a translation agency, do you ever outsource / subcontract your projects to other translation agencies?

Poll # 090
What do you like the most about TranslationDirectory.com?

Poll # 088
Which translation portal emails you the largest number of job notifications?

Poll # 087
Which one of the following sites has the most appealing color scheme?

Poll # 085
Do you charge a fine (interest) fee for every day of payment delay?

Poll # 083
Do you have licensed SDL Trados software installed at your computer?

Poll # 079
Have you always dreamt to become a translator?

Poll # 078
Do you plan to be a freelance translator for the rest of your life?

Poll # 077
Is it necessary to learn translation theory in order to become a good translator?

Poll # 076
Will human translation be entirely replaced by machine translation in the future?

Poll # 074
Do you have savings?

Poll # 065
Do you know that the Bible is the most popular book in the world?

Poll # 063
What is the purpose of your life?

Poll # 059
How many hours per night do you sleep (in average)?

More polls
More polls for freelancers


translation jobs
christianity portal


 

 
Copyright © 2003-2024 by TranslationDirectory.com
Legal Disclaimer
Site Map